Manchester United pokonał Tottenham w hicie Premier League

W hitowym meczu 27. kolejki angielskiej Premier League Manchester United pokonał na wyjeździe Tottenham Hotspur 3:1 Bramki dla mistrzów Anglii strzelali Wayne Rooney i Ashley Young.
Kartki:Sandro - żółta
Skład:Friedel - Walker, King, Kaboul, Assou-Ekotto - Lennon (85. Rose), Livermore, Sandro (80. Kranjcar), Modric - Adebayor, Saha (80. Defoe)
Bramki:Rooney (45.), Young (60., 69.)
Kartki:Jones, Evans - żółta
Skład:De Gea - Jones, Evans, Ferdinand, Evra - Nani (79. Park), Carrick, Scholes (61. Giggs), Young - Rooney, Welbeck
Od początku meczu na White Hart Lane przewagę mieli gospodarze, nic z niej jednak nie wynikało. Tottenham stwarzał sobie sytuacje strzeleckie, ale był bardzo nieskuteczny. Najlepszą, tuż przed końcem pierwszej połowy, miał Adebayor - napastnik Spurs nawet zdołał wbić piłkę do siatki, ale sędzia uznał, że przy przyjęciu pomagał sobie ręką. Jak pokazały powtórki, miał rację.

Manchester nie imponował, ale był w pierwszej połowie bardzo efektywny. Czerwone Diabły pierwszy celny strzał na bramkę Friedela oddały w 45. minucie i od Friedel musiał wyciągać piłkę z siatki. Po rzucie rożnym do piłki najwyżej wyskoczył Wayne Rooney, który nie dał szans bramkarzowi londyńczyków.

Po przerwie gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, ale kolejne dwie bramki strzelili piłkarze w czerwonych strojach. Najjaśniejszą postacią drugiej połówki był zdecydowanie Ashley Young . 27-letni reprezentant Anglii najpierw sięgnął podanie od Evry i pięknymi nożycami, z bliska trafił w prawy róg bramki. 9 minut później zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, a piłka wpadła w samo okienko bramki Friedela.

Manchester do końca spotkania spokojnie kontrolował sytuacje na boisku. Zdekoncentrował się raz i tuż przed końcem meczu dał sobie strzelić bramkę. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Defoe, a zasłonięty de Gea nie zdołał zareagować.

Po bolesnej przegranej na własnym stadionie przewaga Spurs nad czwartym w tabeli Arsenalem, który wczoraj pokonał na wyjeździe Liverpool, zmalała do czterech punktów. United są po 27 kolejkach na drugim miejscu, do pierwszego City tracą dwa punkty. Mistrzowie Agnlii wyprzedzają drużynę z White Hart Lane już o 11 punktów.