Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Redknapp chce dokończyć sezon z Tottenhamem

Menedżer Tottenhamu Hotspur Harry Redknapp chce dokończyć sezon Premier League ze swoim zespołem, mimo że jest głównym kandydatem do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Anglii.
- Mam nadzieję, że mi się uda. Będę zaskoczony, jeśli nie dokończę sezonu z Tottenhamem. W ogóle tego nie brałem pod uwagę. Będę zaskoczony jeśli tak się stanie - powiedział Redknapp.

Tottenham w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. W Premier League zajmuje trzecie miejsce. Ten sukces spowodował, że Redknapp jest głównym faworytem do zastąpienia Fabia Capella, który kilka dni temu zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Anglii. Dotychczasowym opiekunem Lwów Albionu został Stuart Pearce.

Angielska federacja sporządziła już listę kandydatów na następcę Włocha, ale angielska prasa namaściła już na to miejsce Redknappa.

- Nie mam wielkiego ego. Nie uważam, że należy mi się reprezentacja Anglii. Jestem szczęściarzem, że mogę być w Tottenhamie. Jest wielu innych wspaniałych kandydatów - dodał menedżer Tottenhamu.

Mówi się, że do czerwca Redknapp mógłby łączyć obie funkcje.

W czerwcu Anglicy zagrają w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie. W grupie D ich rywalami będą Ukraińcy, Francuzi i Szwedzi.

Rezygnacja Capello

Powodem rezygnacji 65-letniego Capello była rozbieżność zdań z władzami federacji w sprawie pozbawienia Johna Terry'ego opaski kapitana ekipy narodowej. Szkoleniowiec nie zgadzał się z taką decyzją i publicznie ją skrytykował w rozmowie z włoskimi mediami.

Capello pracował z reprezentacją Anglii od grudnia 2007 roku. Prowadził ją podczas mistrzostw świata w 2010 roku w Republice Południowej Afryki, gdzie odpadła w ćwierćfinale, po przegranej 1:4 z Niemcami. W sumie zespół pod jego wodzą rozegrał 42 mecze, z których 28 wygrał, sześć przegrał i osiem zremisował.