Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. John Terry przed sądem po Euro

Kapitan reprezentacji Anglii John Terry dopiero 9 lipca stanie przed sądem za obrażenie na tle rasistowskim Antona Ferdinanda, obrońcę Queens Park Rangers. Oznacza to, że Terry będzie mógł zagrać w kadrze na Euro 2012.
Do incydentu doszło w październiku ubiegłego roku podczas ligowego spotkania Chelsea z QPR. Kamery telewizyjne zarejestrowały jak 31-letni Terry obrażał Ferdinanda używając niecenzuralnego i rasistowskiego słownictwa.

Prokuratura już w grudniu oskarżyła kapitana Chelsea o rasistowskie zachowanie. W środę odbyła się pierwsza rozprawa, a sędzia po wysłuchaniu racji obu stron zdecydował o tym, że kolejna rozprawa odbędzie się 9 lipca, dziewięć dni po zakończeniu Euro 2012. Oznacza to, że Terry piłkarz nie zostanie zawieszony przez federację i będzie mógł zagrać na mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, dogra także sezon Premier League do końca.

Adwokat Terry'ego wnioskował o uniewinnienie swojego klienta. - Pan Terry oświadczył w sądzie, że nigdy nie użył rasistowskich zwrotów i nie czuje się winnym takiego zachowania. Pan Terry nikogo nie obraził na tle rasowym przez całą swoją karierę - mówił adwokat. Piłkarz z mediami o sprawie nie rozmawiał.

Jeśli zostanie uznany winnym, grozi mu około 2,5 tys. funtów grzywny.

Mecz Chelsea - QPR bez tradycyjnego uścisku dłoni

Angielska Federacja Piłkarska (FA) odwołała tradycyjny uścisk dłoni piłkarzy przed sobotnim spotkaniem IV rundy Pucharu Anglii pomiędzy Chelsea i QPR (Chelsea wygrała 1:0). Władze chciały w ten sposób uniknąć eskalacji konfliktu pomiędzy klubami, który wybuchł po tym jak obrońca Chelsea obraził na tle rasowym zawodnika QPR.