Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Cahill w Chelsea

W ciągu weekendu sfinalizowany powinien być transfer Gary'ego Cahilla na Stamford Bridge. W sobotę Cahill ma przejść badania medyczne, które mają dopełnić transfer.
Chelsea Londyn zgłosiło się po piłkarza Boltonu niespełna miesiąc temu, a klub z dolnej części tabeli Premier League zaakceptował 7-milionową ofertę już niemal dwa tygodnie temu. Obrońca reprezentacji Anglii przybył do Londynu w piątek i tym samym zakończył dwutygodniowy okres niepewności co do swojej przyszłości.

Piłkarz mógł być zwłaszcza zaniepokojony, gdy trener Londyńczyków Andre Villas-Boas powiedział, że klub z zawodnikiem "dzielą mile" co do ustalenia pensji piłkarza.

Cahill podobno domagał się 100 tys. funtów tygodniowo, z kolei Chelsea proponowało mu 30 tys. mniej. Klub chciał zredukować swoje wydatki w ramach przepisów Financial Fair Play, ale w końcu obie strony doszły do porozumienia.

- To część negocjacji. Jestem pewien, że wszyscy chronią własne interesy i dojdziemy do porozumienia - skomentował przed weekendem przeciąganie się transferu Villas-Boas.

26-latek jest pierwszym transferem zespołu w tym roku. Cahill ma wzmocnić linię obrony, która narzeka ostatnio na brak formy.