Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Juventus zamierza zaoferować 20 milionów funtów za Teveza

Według włoskich mediów Juventus zamierza zaoferować 20 milionów funtów za Carlosa Teveza. Daily Mail powołując się na włoskie źródła, donosi, że właściciel Juventusu Andre Agnelli zadzwonił w piątek do Manciniego by spytać o niechcianego przez niego piłkarza.
W Manchesterze wcześniej zapewniali, że będą rozważać oferty tylko od sumy 20 milionów funtów. W ten sposób "The Citizens" odzyskaliby przynajmniej połowę wydanej na piłkarza kwoty. Ponadto Mancini chciałby sprzedaży definitywnej Teveza już w zimowym okienku transferowym, stąd może przyjąć propozycje "Starej Damy". Media zapewniają, że nie zadowala go tymczasem oferta Milanu. Mistrzowie Włoch chcą tylko wypożyczyć piłkarza, na czym Manchester City zarobiłby ledwie 4 miliony funtów. Byłoby to jednak wypożyczenie z opcją pierwokupu. W Mediolanie już zastrzegli, że nie poprawią swojej oferty, ale mają nadzieję, że ostatecznie Mancini przystanie na ich warunki.

O piłkarza prawdopodobnie będzie się starać jeszcze jeden klub, spoza Włoch - Paris Saint German. Kupno Teveza miałoby być kolejnym krokiem w budowie piłkarskiej potęgi w Paryżu po kupnie Davida Beckhama, do którego może dojść na początku przyszłego roku. Włoskie media sugerują, że w transferze krnąbrnego Argentyńczyka miałyby pomóc rodzinne powiązania. Szejk Tamin Al-Thani, który jest właścicielem klubu z Paryża, jest kuzynem Mansoura bin Zayeda - właściciela Manchesteru City. Ponadto Francuzi, tak jak Juventus, zgłaszają gotowość do kupna Teveza już w zimowym okienku transferowym, a kwota transferu nie powinna być problemem dla bogatego właściciela PSG.