Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Policja przesłuchała Terry'ego

Brytyjska policja przesłuchała kapitana reprezentacji Anglii i Chelsea - Johna Terry'ego w sprawie rasistowskich obelg, jakich miał on użyć w trakcie meczu z Queens Park Rangers. Pomocnik zaprzeczył, że nazwał Antona Ferdinanda ?p... czarnym ch...?.
23 października podczas meczu QPR z Chelsea (1:0) doszło do sprzeczki między Terrym a Ferdinandem. 31-letni obrońca "The Blues" miał wówczas nazwać rywala "P... czarnym ch...". Te słowa wyczytane z ust kapitana reprezentacji Anglii na umieszczonym w internecie filmie z tego spotkania, wywołały ogromną burzę w całej Anglii. Ponieważ kraj ten jest bardzo wyczulony na punkcie wszelkich zachowań o podłożu rasistowskim sprawą zajęła się nie tylko Angielska Federacja Piłkarska (FA), ale i policja.

W poniedziałek Terry został przesłuchany pod przysięgą w siedzibie londyńskiej policji. - Sprawa znieważenia na tle rasistowskim jest obecnie prowadzona przed policjantów z Hammersmith i Fulham - powiedział rzecznik policji.

Terry zaprzeczył, że z jego ust padła rasistowska obelga pod adresem Ferdinanda: - Myślałem, że Anton oskarżał mnie o taki właśnie rasistowski atak pod jego adresem. Wtedy ja odpowiedziałem mu agresywnie, że niczego takiego nie zrobiłem - tłumaczył piłkarz Chelsea.

Dodał on także, że cała sprawa wydawała mu się zamknięta, gdyż po meczu rozmawiał z Ferdinandem w szatni i wszystko sobie wyjaśnili.