Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Chelsea myśli o budowie nowego stadionu

Chelsea zatrudniła londyńskiego dewelopera by zorientował się, czy możliwe będzie zbudowanie nowego stadionu w okolicach Battersea Power Station. Obiekt miałby pomieścić 55-60 tysięcy widzów. Obecnie Stamford Bridge może pomieścić około 42 tysięcy widzów.
Osoba zatrudniona przez Chelsea do wysondowania dostępności miejsca to Mike Hussey, dyrektor wykonawczy firmy deweloperskiej Alamcantar. Z kolei projekt ma przygotować firma architektoniczna Kohn Pedersen Fox.

Chelsea chce się upewnić, że nie przegapi momentu, w którym zakup terenów będzie możliwy. Zanim jednak dojdzie do jakichkolwiek poważnych czynności związanych z przenosinami, londyńczycy muszą odkupić akt własności ich obecnego stadionu Stamford Bridge od Chelsea Pitch Owners.

- W przeszłości prowadziliśmy już rozmowy z różnymi podmiotami, które dotyczyły terenów przy Battersea Power Station, od kilku miesięcy przestaliśmy jednak być w tym temacie aktywni - powiedział rzecznik prasowy Chelsea. - W obecnym momencie uznaliśmy za niezbędne, by ponownie przyjrzeć się bliżej potencjałowi BPS i szansom na to, by zbudować tam stadion piłkarski.

- Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji o opuszczeniu Stamford Bridge i kontynuujemy rozmowy z lokalnymi władzami odnośnie jego rozbudowy. Będziemy jednak dalej śledzić różne opcje związane z pobliskimi terenami - kończy rzecznik klubu.Więcej o:
Komentarze (5)
Premier League. Chelsea myśli o budowie nowego stadionu
Zaloguj się
 • Gość: ewelina

  0

  ja myśle że nie jest im poczebny nowy stadion jak oni i tak nic nie reprezentują !!!lepiej niech się ogarną!!!!!!!(barca)

 • Gość: MK

  0

  Moja propozycja: Niech się wymienią stadionami z Fulham i go rozbudują.

  Bo kto to widział żeby Fulham grało w dzielnicy Chelsea a Chelsea na Fulham? Bez sensu jest teraz :P

 • Gość: MK

  0

  Niech mi się tylko nie ważą tknąć tej Power Station! Jest przepiękna taka jaka jest.

 • hrabia.antikristo

  0

  @orchidust
  w samym srodku Sloane Square - idealne miejsce.

 • orchidust

  0

  najlepiej jakby się wynieśli z fulham

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX