Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Anton Ferdinand otrzymał list z pogróżkami, a John Terry powołanie na mecze reprezentacyjne

- W sprawie Terry'ego obowiązuje mnie domniemanie niewinności - oświadczył Fabio Capello powołując oskarżonego o rasistowskie zaczepki obrońcę Chelsea do kadry na mecze z Hiszpanią i Szwecją - Nigdy nie spotkałem się też z jakimikolwiek przejawami rasizmu wśród angielskich piłkarzy - dodał Capello. Tymczasem Anton Ferdinand otrzymał list zawierający "śmiertelne pogróżki". Londyńska policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Anton Ferdinand, brat obrońcy Manchesteru United i reprezentacji Anglii Rio Ferdinanda miał zostać nazwany przez kapitana Chelsea "pie...onym czarnym ch..." podczas ligowego meczu pomiędzy The Blues a Queens Park Rangers. Sprawą zajął się Angielski Związek Piłki Nożnej oraz policja. Jeśli Terry'emu udowodniona zostanie intencja rasistowska może zostać ukarany nawet zakazem reprezentowania kraju podczas Euro 2012. Fabio Capello wstawił się jednak za kapitanem niebieskich powołując go na mecze reprezentacyjne z Hiszpanią i Szwecją.

Tymczasem policja londyńska prowadzi także śledztwo w sprawie listu z pogróżkami pod adresem Ferdinanda, który dostarczono na Loftus Road. Władze klubu zdradziły brytyjskiemu tabloidowi "The Sun", że treść anonimu była tak obraźliwa, że nie zdecydowały się pokazać jej Ferdinandowi. John Terry zaprzecza zarzutom o rasizm.

Wynajeli samolot w proteście przeciw trenerowi. Podniebny protest fanów Blackburn ?