Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ferguson: Rio się starzeje i musi się z tym pogodzić

2 : 0
Informacje
Liga Mistrzów 2011/12 - Grupa C
Środa 02.11.2011 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Manchester United
1
1
2
Otelul Galati
0
0
0
Składy i szczegóły
Manchester United
Bramki:
Valencia (8.), Rooney (87.)
Kartki:
Evans - żółta
Skład:
De Gea - Jones, Ferdinand, Evans (89. Fryers), Fabio - Valencia, Anderson (80. Park), Rooney, Nani - Berbatow, Owen (11. Hernandez)
Otelul Galati
Kartki:
Costin - żółta
Skład:
Grahovac - Rapa, Costin, Sarghi, Salageanu - Neagu, Filip, Giurgiu (81. Parasziw) - Antal (61. Iorga), Pena, Ilie (53. Frunza)
Powiedziałem mu w prostych słowach: Rio, przychodzi do nas dwóch młodych środkowych obrońców, ale będę zadowolony mając czterech u mam nadzieję, że taki stan potrwa jak najdłużej - powiedział sir Alex Ferguson komentując formę zawodnika Manchesteru.
Rio ma prawie 33 lata i naturalnie nie jest już taki szybki jak kiedyś - mówił Ferguson - ale musi się z tym pogodzić i oprzeć swoją grę na innych elementach niż szybkość.

Wszyscy mierzyliśmy się z tym decyzyjnym momentem w naszych karierach, kiedy zdajesz sobie sprawę, że musisz zmienić swoją grę. Rio musu to zrobić i poradzi sobie z tym. Nie sądzę, żeby był z tym jakiś problem. Przez osiem lat, które był z nami był prezentował zawsze równą formę na światowym poziomie - kontynuował szkocki menedżer.

Ferdinand miał przez lata niezagrożoną pozycję w pierwszym składzie United, ale wraz z przyjściem młodej siły: Johny'ego Evansa, Chrisa Smallinga czy Phila Jonesa nie jest już tak oczywistym pierwszym wyborem Fergusona. Ostatni mecz ligowy z Evertonem obejrzał z ławki rezerwowych, jednak w środę wieczorem najprawdopodobniej zastąpi zawieszonego Nemanję Vidica grając od pierwszej minuty.Siedmiu Hiszpanów i jeden Anglik kontrowersyjne nominacje do Złotej Piłki ?