Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Szczęsny: Chcę kiedyś być kapitanem

21-letni bramkarz Arsenalu Londyn powiedział brytyjskim mediom, że chciałby kiedyś zostać kapitanem ?Kanonierów?. Polak na twitterze wyjaśnił, że w żadnym razie nie uważa, że obecny kapitan źle wykonuje swoją pracę. Szczęsny ustosunkował się też do kilku wiadomości, które pojawiły się o nim w mediach w ostatnim czasie.
Obecnym kapitanem drużyny Arsene'a Wengera jest 28-letni Holender Robin van Persie, który opaskę przejął po sprzedanym do Barcelony Cescu Fabregasie. Szczęsny zdradził dziennikowi " Daily Mirror", że czuje się na siłach, by kiedyś wziąć na siebie odpowiedzialność za przewodzenie drużynie na boisku i poza nim. Choć, jak sam przyznał, na razie lepiej wychodzi mu drygowanie kolegami na boisku.

- Czuję, że kiedy coś mówię, wszyscy mnie słuchają. Bardziej na boisku niż w szatni, ale to przecież bardziej istotne - powiedział Polak.

- Chcę kiedyś zostać kapitanem drużyny. Czuję, że poradziłbym sobie z taką odpowiedzialnością - dodał Wojciech Szczęsny, który do Arsenalu trafił w 2006 roku.


Szczęsny wyjaśnia


Wojciech Szczęsny poczuł, że musi dokładnie wyjaśnić fanom, co miał na myśli. Ustosunkował się też do kilku innych spraw ( absencja w kadrze i plotki o przejściu do Barcelony ). Na swoim twitterze napisał:

"Zdenerwowałem się kilkoma rzeczami, które pojawiły się na mój temat w mediach, więc muszę je wyjaśnić:

1) Nigdy nie powiedziałem, że zasługuję na opaskę kapitana. Powiedziałem, że chciałbym kiedyś wziąć na siebie odpowiedzialność za przewodzenie Arsenalowi. RVP (Robin van Persie - red.) wykonuje świetną robotę i całkowicie zasługuje na opaskę.

2) Jestem kontuzjowany i nie mogłem pojawić się na zgrupowaniu kadry Polski. Mam nadzieję, że wykuruję się jak najszybciej (to dla polskich mediów).

3) Proszę, piszcie dalej te plotki o "Szczęsnym w Barcelonie". Rozbawiacie mnie za każdym razem, gdy to czytam."

Futbolowi krezusi z Wysp Brytyjskich. Kto ma najwięcej?