Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielka saga transferowa blisko zakończenia: Fabregas o krok od Barcelony

Jak podała hiszpańska stacja radiowa "Cadena Ser" Arsenal już dziś zaakceptuje ofertę Barcelony za Ceska Fabregasa. Na czwartek zaplanowane są testy medyczne.
"Cadena Ser" - stacja, która w 2007 roku jako pierwsza podała informację o transferze Thierry'ego Henry z Arsenalu do Barcelony - jest pewna, że najpóźniej w czwartek Fabregas zostanie piłkarzem Katalończyków. Angielska prasa nie posuwa się w swoich doniesieniach aż tak daleko, ale wszystko wskazuje na to, że transfer jest przesądzony. "Times" pisze, że Wenger stracił nadzieję na zatrzymanie kapitana w zespole i chce uniknąć dalszych spekulacji, które źle wpływają na jego drużynę. Dziennik twierdzi, że Katalończycy nie zaoferują Arsenalowi więcej niż 35 mln funtów.

Dziennikarze z Hiszpanii już rozważają co zrobi Arsenal po sprzedaży Fabregasa. Według "Sportu" Kanonierzy chcą powalczyć o zatrudnienie Juana Maty z Valencii, ale szkoleniowiec Nietoperzy Unai Emery powiedział, że Mata zostaje. Opcją zapasową Arsenalu jest Arda Turan z Galatasaray.Arsenal zrobi kadrze dwa różne zdjęcia?

"AS", wg którego sfinalizowanie transferu Fabregasa jest bliskie, ale nie przesądzone (gazeta twierdzi, że Hiszpan może wystąpić w meczu pierwszej kolejki Premier League z Newcastle 13 sierpnia) pisze, że na czwartek zaplanowana jest sesja zdjęciowa pierwszej drużyny Arsenalu. Zwykle było to wydarzenie otwarte dla mediów, ale tym razem może być inaczej. Na jednym zdjęciu kapitanem byłby Fabregas, a na drugim jego ewentualny następca - Robin van Persie.

Ekstraklasa jak Premier League ?