Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Walcott znów kontuzjowany

Pomocnik Arsenalu Theo Walcott znów uszkodził kostkę. 22-latek został odesłany przez klub z obozu w Niemczech do Londynu, gdzie ma przejść szczegółowe badania.
- To uraz kostki, który u niego pojawił się po raz kolejny. Theo musi przejść szczegółowe badania, bo kontuzja "wraca" do niego w najmniej spodziewanych momentach. Nie mógł normalnie trenować, więc poleciał do Londynu, gdzie miał mieć zrobiony rezonans magnetyczny - powiedział na oficjalnej stronie Arsenalu menedżer klubu Arsene Wenger.

Walcott w Arsenalu gra od 2006 roku. Wystąpił w 114 meczach, strzelił 18 bramek. Miał rewelacyjny początek poprzedniego sezonu, kiedy w drugim meczu sezonu z Blackpool zdobył swojego pierwszego hat-tricka w Arsenalu. Jest podstawowym pomocnikiem "Kanonierów". Nie wiadomo, jak długo będzie musiał odpocząć od treningów.

Walcott to nie jedyny kontuzjowany piłkarz Arsenalu. Podczas sobotniego sparingu z FC Koeln, wygranego przez londyńczyków 2:1, poważnej kontuzji kolana doznał dopiero wchodzący do zespołu Conor Henderson. Czeka go przynajmniej półroczna przerwa w grze.