Sensacja w obronie reprezentacji Polski. Polczak w pierwszym składzie?

"Wszystko wskazuje na to, że partnerem Arkadiusza Głowackiego na środku obrony w sobotnim meczu z Czechami w Pradze będzie...Piotr Polczak z Cracovii" - pisze na swoim blogu dziennikarz "Gazety" i Sport.pl Robert Błoński, który towarzyszy reprezentacji we Wronkach.

Polczak, piłkarz Cracovii, to ulubieniec obecnego selekcjonera. "Do Cracovii trafił wiosną 2008 roku z Katowic. Obecny selekcjoner kadry, wówczas trener "Pasów" namówił profesora Filipiaka na wydanie rekordowej kwoty 800 tys. złotych" - napisał dziennikarz.

Polczak: kibice powinni wspierać drużynę kiedy idzie gorzej

Piotr Polczak ma 23 lata. W Cracovii gra od początku 2008 r. Jest wychowaniem MMKS Dabrowa Górnicza, a od 2004 r. grał w GKS Katowice. W lidze rozegrał 43 mecze i strzelił 4 gole. Ostatniego w 2. kolejce obecnego sezonu, w przegranym 2:6 meczu z Lechią Gdańsk.

Polczak ma niewielką konkurencję jeśli chodzi o wyjście w pierwszym składzie w Pradze. Pewniakiem na środku obrony wydaje się być Arkadiusz Głowacki. ale do miejsca obok niego konkurentami Polczaka są Adam Kokoszka, który został powołany awaryjnie po kontuzji Tomasza Jodłowca i Jarosław Bieniuk, obrońca pierwszoligowego Widzewa.

Dla obrońcy Cracovii ewentualny występ przeciwko Czechom będzie dopiero piątym w kadrze. Debiutował w sierpniu zeszłego roku w drugiej połowie towarzyskiego meczu z Ukrainą (0:1), a następnie zagrał 90 minut w spotkaniach z Serbią, Litwą i Irakiem.

Więcej o Polczaku na Czecha czytaj na blo-blogu ?