Puchar Polski. Kibiole przerwali mecz Zawiszy z Widzewem

Na 20 minut sędzia musiał przerwać mecz Zawiszy Bydgoszcz z Widzewem Łódź w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Na stadionie trwała regularna bitwa kiboli z policją.

Mecz najwyższego ryzyka, tak o spotkaniu drugoligowego Zawiszy z grającą w ekstraklasie drużyną Widzewa mówili jeszcze orzed policjanci. Mecz o Puchar Polski odbył się pod szczególnym nadzorem policji, ochroniarzy i innych służb porządkowych. Mimo postawienia w stan gotowości 650 policjantów, nie odbyło się bez burd.

Już przed meczem z policją walczyli miejscowi chuligani, a potem bitwa przeniosła się na trybuny. Regularna bitwa kiboli z policją trwała w najlepsze na stadionie Zawiszy, gdy zawodnicy wychodzili z szatni. Sędzia jednak zdecydował się rozpocząć spotkanie. Przerwał je po 43. minutach, gdy na boisko wpadło wyrwane przez kiboli krzesełko. Po dwudziestominutowej przerwie gra została wznowiona.

Druga połowa odbyła się już bez przerw. Na boisku lepszy okazał się Widzew, który zwyciężył 3:0 i awansował do kolejnej rundy.