Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

1. liga. Górnik Łęczna zmienił nazwę na Bogdanka

Górnik Łęczna znika z piłkarskiej mapy Polski. Najlepszy klub z Lubelszczyzny zmienił oficjalnie nazwę na Górniczy Klub Sportowy Bogdanka. Zmiany były planowane już od dłuższego czasu, a podyktowane są one względami marketingowymi. Sponsorem strategicznym klubu jest bowiem kopalnia węgla kamiennego Bogdanka.
Nowa nazwa została potwierdzona w czwartek, gdy do siedziby klubu wpłynęły dokumenty z Krajowego Rejestru Sądowego potwierdzające zmianę. O zmianie mówiło się już od kilkunastu dni, a prezes Artur Kapelko tłumaczył, że zmiana powinna wyjść drużynie na dobre.

- Zarząd klubu zastrzegł, aby w nazwie był Górnik i jest, bo przecież będzie to Górniczy Klub Sportowy Bogdanka. Z jednej strony cieszymy się, że kopalnia widzi w swojej strategii sponsorowanie piłki nożnej. Należy również zdać sobie sprawę z tego, ile zabiegów trzeba wykonać, aby dostać jakieś pieniądze - mówił niedawno Kapelko.

- Dlatego obie strony doszły do wniosku, że zmiana nazwy nastąpić musi. Dzięki temu mamy zapewniony budżet na 2011 r. Z drugiej zdajemy sobie sprawę z przywiązania kibiców do nazwy. Dla nich olbrzymie znaczenie ma tradycja, dlatego chcemy się z nimi spotkać i o tym porozmawiać - dodał prezes.

Górnik w latach 2003-07 grał w Ekstraklasie, jednak w kwietniu 2007 roku za działania korupcyjne został zdegradowany o dwie klasy rozgrywkowe. Ostatecznie sezon 2007/08 klub z Łęcznej rozpoczął w trzeciej lidze, bo w momencie wejścia w życie wyroku był już o klasę niżej z powodu spadku Ekstraklasy.

Wszystko o pierwszej lidze w specjalnym dziale Sport.pl ?