Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Strona stadionu Piasta czeka na właściwy adres

Wraz z rozpoczęciem prac budowlanych na stadionie Piasta Gliwice władze miasta i klubu obiecały uruchomienie strony internetowej umożliwiającej podgląd postępu prac związanych z budową nowego obiektu w Gliwicach. Jak wygląda ta kwestia po ponad miesiącu od wbicia symbolicznej łopaty?
Dobra wiadomość jest taka, że strona zaczęła już funkcjonować, co kilka dni jest aktualizowana, ale nie jest to jeszcze produkt skończony. - Cały czas czekamy, żeby dostać domenę z miasta. Mam nadzieję, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych dni - mówi Piotr Należyty, dyrektor ds. marketingu i komunikacji gliwickiego klubu.

W tym momencie zlokalizować ją nie jest łatwo. Adres strony można znaleźć jedynie, przeczesując archiwalne wiadomości na oficjalnej stronie klubowej Piasta (www.piast.gliwice.pl/nowa/strona_stadionu/). Aktualna strona stadionu zawiera zarówno relacje fotograficzne, jak i w wersji multimedialnej. Pod względem graficznym jest przejrzysta i funkcjonalna. W planie jest też montaż kamery internetowej, która pozwalałaby na bieżąco śledzić plac budowy. - To jest zależne od inwestora, związane z pewnymi procedurami, ale pomysł ten zostanie zrealizowany - twierdzi Należyty, który pracował dla Legii Warszawa, wspomagając kampanię promocyjną nowego stadionu stołecznego klubu. Jakie jeszcze rozwiązania dyrektor bierze pod uwagę w kontekście rozbudowy nowej strony stadionu? - Fajnie byłoby mieć dostępną wirtualną wycieczkę po projekcie naszego stadionu [obecnie dostępny jest tylko materiał odnoszący się do Paragon Areny w niemieckim Paderborn, na którym wzorowany jest gliwicki obiekt - przyp. red.], przydałyby się bardziej eleganckie wizualizacje stadionu. Nasze relacje foto nie są złe, ale mogłyby być bardziej dopracowane. Postaramy się też ściągnąć więcej ciekawych materiałów z Paderborn - wylicza Należyty.