Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czy wicelider pierwszej ligi chce ekstraklasy?

PRZEGLĄD PRASY. Duszan Radolsky, szkoleniowiec Termaliki Bruk-Bet Nieciecza przyznaje, że to jedno z najbardziej nurtujących kibiców (i nie tylko) pytań wiosny.
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl ?


- Znajomi, kibice, ludzie spoza futbolu pytają mnie i zawodników o najwyższą ligę rozgrywek. I co mamy odpowiedzieć? Tak, awansujemy! Nie, nie awansujemy! Piłkarska rzeczywistość to zupełne inne realia. Tu nie da się niczego konkretnie zaplanować, tak jak w firmie. Tu wychodząc na mecz, masz przed sobą rywala, który też chce wygrać, strzelić więcej goli od ciebie - opowiada Radolsky w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Drużyna z malutkiej Niecieczy pod Tarnowem jest wiceliderem pierwszej ligi (do Pogoni Szczecin traci zaledwie punkt). Radolsky przekonuje, że w dotychczasowej karierze nauczył się pokory. Jego zdaniem w ostatnich 11 kolejkach może się jeszcze sporo wydarzyć i tabela "może przewrócić się do góry nogami".

- W Niecieczy nikt nam nie stoi nad głową, nikt nie zmusza do awansu. Pewnie, jeśli osiągniemy ekstraklasę, będzie bardzo fajnie. O takich samych sukcesach myślą inne drużyny - dodaje trener rewelacji rozgrywek.

Piłkarze wicelidera pierwszej ligi nie mają czasu na odpoczynek, bo w sobotę o godz. 11.30 spotkają się z Wartą Poznań.