Termalica Bruk-Bet spędzi zimę na drugim miejscu

Niecieczanie, którzy w zeszłym roku do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie zakończyli rundę zwycięstwem nad Wisłą Płock (1:0) i utrzymali lokatę, gwarantującą awans do T-Mobile Ekstraklasy.

Więcej o I lidze na krakow.sport.pl

Latem nowym trenerem został Duszan Radolsky, a drużynę wzmocniło dziewięciu zawodników. Mimo to w klubie nikt nie mówił otwarcie o aspiracjach. - Stać nas na walkę o górną połowę tabeli - przekonywał na początku sezonu szkoleniowiec.

W podobnym tonie wypowiadał się Arkadiusz Baran, kapitan Termaliki: - Konkretny cel władze postawią przed nami dopiero w grudniu. Wszystko będzie zależało od tego, jakie miejsce będziemy wtedy zajmować.

Po 20. kolejkach niecieczanie są wiceliderem. W ostatnim meczu z Wisłą musieli radzić sobie bez czterech podstawowych zawodników (kontuzjowani są Jakub Biskup, Sebastian Nowak i Łukasz Szczoczarz, a za kartki pauzował Krzysztof Lipecki).

Wygrali po golu Andrzeja Ryskiego. 26-letni pomocnik w 67. minucie z bliskiej odległości strzelił między nogami bramkarza rywali Krzysztofa Kamińskiego.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Płock 1:0 (0:0)

Bramka: Rybski (67.)

Termalica: Budka - Ł. Kowalski, Czerwiński, Pleva, Jarecki - Pawlusiński (79. Kubowicz), Baran (84. M. Kowalski), Piątek, Rybski, Szałęga - Drozdowicz Ż (90. Martuś)

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl ?