Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzech zawodników Sandecji zagra przeciwko byłemu klubowi

W składzie Sandecji na sobotni mecz z Arką jest trzech byłych zawodników gdyńskiego klubu.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl ?


Najdawniej, ale też najkrócej w Arce grał Arkadiusz Aleksander. 31-letni napastnik nad morzem występował w rundzie wiosennej sezonu 2003/04. Wcześniej przez pół roku był bez klubu. Drugi z napastników Sandecji, Marcin Chmiest, grał w Arce przez dwa sezony. Były napastnik m.in. Hutnika Kraków, nie strzelił dla gdynian w rozgrywkach ligowych żadnej bramki. Również przez dwa sezony w Arce grał Filip Burkhardt, skąd trafił do Nowego Sącza.

- Nie rozmawiałem z Chmiestem i Aleksandrem o sobotnim meczu, bo razem w Gdyni nie graliśmy. Dla mnie podróż nad morze będzie miała sentymentalny charakter. Nigdy nie ukrywałem, że dobrze tam się czułem. Jak wyjdę na boisko, to może i łza się w oku zakręci - powiedział Burkhardt na oficjalnej stronie Sandecji.

Przed meczem z Arką Sandecja zmieniła szkoleniowca - Mariusza Kurasa zastąpił Robert Moskal. - Przed wyjazdem będziemy trenowali dwa razy, więc cudów trudno się spodziewać. Ale taka zmiana zawsze działa mobilizująco na zespół. Liczę, że mecz będzie emocjonujący i ciekawy - dodał Burkhardt.

Arka podejmuje Sandecję w sobotę o godzinie 19.45. W pierwszym tych drużyn było 3:0 dla nowosądeczan, a bohaterem był Aleksander, strzelec wszystkich bramek.