Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przedmeczowe SMS-y Sandecji i Zawiszy

I liga. Nowosądeczanie podejmują dziś wicelidera z Bydgoszczy (godz. 19.15, transmisja w Orange Sport). Jeśli przegrają, będzie im trudno dołączyć do czołówki.
Więcej o I lidze na krakow.sport.pl

Po rundzie jesiennej Sandecja jest ósma w tabeli i w klubie na razie przestano mówić o awansie. Do Zawiszy, który zajmuje miejsce dające grę w ekstraklasie, traci siedem punktów. Beniaminek z Bydgoszczy długo był liderem, ale ostatnio dostał zadyszki i nie zwyciężył żadnego z ostatnich pięciu meczów. Zła passa zaczęła się od pojedynku z Arką Gdynia, w którym Zawisza stracił jedną trzecią wszystkich goli (przegrał 2:5). - W trakcie sezonu każda drużyna wpada w dołek. Bydgoszczanie nie wygrywają już meczu za meczem, ale nie grają źle. To wciąż solidna drużyna - przekonuje Mariusz Kuras, trener Sandecji.

Zdaniem szkoleniowca atutem rywali jest druga linia. - Adrian Błąd, Martins Ekwueme, Vahan Geworgjan i Paweł Zawistowski spokojnie poradziliby sobie w ekstraklasie - uważa Kuras.

W sobotę Sandecja będzie miała ułatwione zadanie, bo nie zagra dwóch ostatnich piłkarzy. Pierwszy jest kontuzjowany, drugi pauzuje za żółte kartki. To daje szansę na występ Rafałowi Piętce. 31-letni piłkarz jest jednym z czterech zawodników w kadrze Zawiszy, którzy kiedyś pracowali z Kurasem. Trener Sandecji pracował w Bydgoszczy dwa sezony temu. Miał awansować do I ligi, ale zespół zajął dopiero czwarte miejsce i nie przedłużono z nim kontraktu.

Przez pół roku był bezrobotny. W grudniu zeszłego roku podpisał umowę z klubem z Nowego Sącza. - Poznaliśmy się w 2006 roku w Radomiaku Radom, do którego byłem wypożyczony z Zagłębia Lubin. Współpracę wspominam miło, bo trener wręcz zaraża optymizmem. Często żartuje, ale potrafi też być stanowczy. W pamięci utkwiły mi jego odprawy. Wiedział, jak trafić do drużyny - opowiada Piętka, który przy okazji meczu chce się spotkać także z Tomaszem Midzierskim, obrońcą nowosądeczan. - Wysłałem mu SMS-a. Może przyjedzie na chwilę do naszego hotelu, jeśli Sandecja nie będzie na przedmeczowym zgrupowaniu - mówi pomocnik.

W innych meczach I ligi szósty Kolejarz Stróże w sobotę zmierzy się w Grudziądzu z Olimpią (14. pozycja, ostatnia dająca utrzymanie), a w niedzielę piąta Termalica Bruk-Bet Nieciecza podejmuje 13. GKS Katowice (godz. 11.30).