Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Poprzeczka, słupek, gol i zwycięstwo Kolejarza

Podopieczni Przemysława Cecherza od ponad dwóch miesięcy nie mogą wygrać u siebie. W czołówce utrzymują się tylko dzięki bardzo dobrym wynikom na obcym terenie. W sobotę pokonali Olimpie Elbląg 2:0
Więcej o I lidze w serwisie krakow.sport.pl

Z ośmiu meczów poza Stróżami Kolejarz przywiózł aż 20 punktów (na 24 możliwe do zdobycia). Jako jedyny w lidze nie przegrał jeszcze spotkania. - Dlaczego lepiej gramy na wyjeździe? Mam w składzie zawodników, którzy grają kombinacyjnie, ale nie potrafią tego pokazać u siebie na nierównej płycie. Poza tym nikt już nie przyjeżdża do Stróż po łatwe punkty. Drużyny ustawione są zachowawczo, a dopiero w spotkaniach u siebie prezentują bardziej otwartą piłkę - przekonywał niedawno trener Cecherz.

Z Olimpią jego drużyna objęła prowadzenie w 21. minucie. Po uderzeniu Macieja Kowalczyka piłka odbiła się od poprzeczki, dopadł do niej Rafał Zawiślan, uderzył w wewnętrzną część słupka i trafił do bramki. Wynik ustalił Dawid Szufryn, który w zamieszaniu podbramkowym pokonał Milosza Budakovicia strzałem z półobrotu. 25-letni stoper zdobył pierwszą bramkę na zapleczu ekstraklasy, ale do Małopolski nie wróci w dobrym humorze. W końcówce dostał czerwoną kartkę i nie zagra za tydzień z Olimpią Grudziądz.

Olimpia Elbląg - Kolejarz Stróże 0:2 (0:1)

Bramki: Zawiślan (21.), Szufryn (65.)

Kolejarz: Lisak - Basta, Szufryn Ż + Ż CZ. 87., Markowski, Walęciak - Chrapek, Niane, Stefanik Ż, Zawiślan (66. Gryźlak), Wolański (78. Zawadzki) - Kowalczyk Ż (87. Mężyk).