Punkt Termalice Bruk-Bet zapewnił... napastnik rywali

Niecieczanie jechali do Grudziądza w roli faworyta. Po meczu z Olimpią mogą być jednak zadowoleni z remisu (1:1), który zdobyli dzięki Januszowi Dziedzicowi, strzelcowi gola dla Olimpii.
Wszystko o małopolskim sporcie na kraków.sport.pl

Były atakujący GKS-u Bełchatów w 25. minucie odpowiedział na trafienie Dawida Kubowicza. Potem nie wykorzystał jednak trzech okazji. W pierwszej połowie nie trafił do pustej bramki. Po zmianie stron najpierw z trzech metrów nie był w stanie pokonać Sebastiana Nowaka, a w 73. minucie uderzył w słupek. Gdy chwilę później opuszczał boisko kibice żegnali go gwizdami. Zwycięską bramkę dla Termaliki Bruk-Bet mógł zdobyć Andrzej Rybski, ale strzał wybił z linii bramkowej jeden z obrońców.

Na Pomorzu drużyna Duszana Radolskiego zagrała bez trzech podstawowych obrońców Łukasza Kowalskiego, Dalibora Plevy i Dariusza Jareckiego oraz defensywnego pomocnika Arkadiusza Barana. Po jednej trzeciej sezonu ma na koncie 20 punktów. W poprzednim zdobyła 37. Wtedy jednak broniła się przed spadkiem, a utrzymanie zapewniła sobie dopiero w ostatniej kolejce. Teraz od początku rozgrywek jest w czołówce. - Przed sezonem działacze nie postawili przed nami konkretnego celu. Wspólnie z trenerem ustaliliśmy jednak, ze będziemy walczyć o miejsce w górnej połowie. Nasze możliwości zweryfikuje liga. Jesienią rozegramy 20 meczów i dopiero po nich będziemy mogli powiedzieć na co nas stać - mówił niedawno Baran.

Olimpia Grudziądz-Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (1:1)

Bramki: Dziedzic (25.) - Kubowicz (18.)

Olimpia: Wróbel - Kokoszka, Dąbrowski, Kowalski, Ratajczak - Frańczak Ż , Kryszak, Białek (83. Copik), Ruszkul, Grischok (68. Cieciura) - Dziedzic (74. Tumicz)

Termalica Bruk-Bet: Nowak - Skołorzyński (67. Kowalski), Czerwiński, Cios, Kubowicz - Pawlusiński, Lipecki, Rybski, Biskup - Trafarski (86. Metz), Drozdowicz (75. Szczoczarz)