Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacje w Pucharze Polski

Niespodzianki sprawiły Okocimski Brzesko i Puszcza Niepołomice, które wyeliminowały po rzutach karnych zespoły I ligi. Za to Kolejarz Stróże odpadł z niżej notowanym Ruchem Zdzieszowice
Okocimski awans do 1/16 zapewnić mógł sobie już w regulaminowym czasie gry, ale w sześciu ostatnich minutach roztrwonił dwubramkowe prowadzenie. Kuchennymi drzwiami do kolejnej fazy dostała się Limanovia, która otrzymała walkower za mecz z GKP Gorzów Wielkopolski, bo rywal wycofał się z rozgrywek.

Dziś Termalica Bruk-Bet zmierzy się z ŁKS-em (godz. 17), a Sandecja pojechała do Wejherowa na mecz z Gryfem. Cracovia i Wisła przystąpią do rywalizacji w kolejnym etapie.

Okocimski - Górnik Polkowice 2:2 (2:0, 2:2), k. 4:2

Bramki: Trznadel (16.), Jacek (34.) - Piotrowski (84. - karny), Micic (89.).

Okocimski: Kozioł - Szymonik, Jacek, Cegliński, Pawłowicz - Pyciak, Baliga (51. Dynarek), Darmochwał, Łytwyniuk (73. Krzak) - Trznadel (66. Smółka), Ogar.

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 0:0, karne 4:2

Puszcza: Kwedyczenko - Radwański, Lewiński, Księżyc, Zontek (79. Keshi) - Moskwik (66. Mizia), Strózik, Serafin (62. Kok), Janik - Moskała, Cholewiak.

Ruch Zdzieszowice - Kolejarz Stróże 2:0 (0:0)

Bramki: Kapłon (56.), Bella (84.).

Kolejarz: Lisak - Basta, Szufryn, Markowski, Gryźlak - Kantor (51. Zawiślan), Niane, Ciećko (46. Walęciak), Stefanik, Wolański (63. Kowalczyk) - Mężyk.