Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Białkowski wraca do bramki Southampton

Pierwszy bramkarz Southampton Kelvin Davis został zawieszony na trzy mecze. W meczu z Colchester jego miejsce zajmie Bartosz Białkowski. Niepewni występu są za to Marek Saganowski i Grzegorz Rasiak. Transmisja w piątek od 20.40 w Polsacie Sport.
Davis został ukarany za kopnięcie napastnika Stoke Johna Parkina, podczas ostatniego meczu ligowego. Zdarzenia nie zauważył sędzia, komisja dyscyplinarna zdecydowała o karze, po przeanalizowaniu zapisu wideo. - To bardzo zła wiadomość, bo Kelvin rozgrywał świetny sezon - powiedział trener Southampton George Burley.

Pierwszy raz w tym sezonie w bramce "Świętych" stanie Bartosz Białkowski. W poprzednim sezonie 20-letni Polak przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki Southampton. W siedmiu meczach puścił tylko pięć goli. - Był mocnym punktem drużyny - podkreślał Burley gdy w meczu z Newcastle w Pucharze Anglii Polak zerwał więzadła krzyżowe.

Białkowski wrócił na boisko dopiero we wrześniu. Od tamtej pory gra jednak tylko w rezerwach. - To bardzo dobry, młody bramkarz i ma wielki potencjał - podkreśla Burley.

Nie wiadomo, który z polskich zawodników Southampton, zagra jeszcze w meczu z Colchester. W ostatnim spotkaniu od pierwszej minuty wystąpił Marek Saganowski, Grzegorz Rasiak cały mecz siedział na ławce. Bliżej pierwszego składu jest Saganowski, który ma być partnerem Bradleya Wrighta-Phillipsa.

Czy Bartosz Białkowski wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie Southampton?