Liga Europejska. Porto i Benfica bliżej finału [WIDEO]

FC Porto po czterech bramkach najlepszego strzelca Ligi Europejskiej Falcao rozbiło u siebie aż 5:1 Villarreal, a Benfica wygrała także na własnym stadionie z Bragą 2:1. Rewanże za tydzień.
FC Porto - Villarreal 5:1. Popis Falcao

Falcao był gwiazdą meczu. Strzelił aż cztery bramki, więcej w LE w tym sezonie nie strzelał (dwukrotnie miał hat-trick). Wykorzystywał każdy najmniejszy błąd obrony rywali. Jedną bramkę zdobył po rzucie karnym, dwa razy trafił głową, a raz wykończył kontratak. Kolumbijczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Po czwartkowych meczach ma aż 15 trafień i o pięć wyprzedza drugiego w zestawieniu Rossiego. Niewiele wskazuje na to, by ktoś mógłby odebrać mu koronę króla strzelców.

Porto jest bardzo blisko finału Ligi Europejskiej. Villarreal będzie niesłychanie ciężko odrobić czterobramkową stratę z pierwszego meczu.

Benfica Lizbona - Sporting Braga 2:1. Pogromcy Lecha odrobią straty?

Gole padały w drugiej połowie, która rozpoczęła się od szaleńczych ataków z obu stron. Wymiany potężnych ciosów nie wytrzymała Braga. W 50 minucie meczu po raz kolejny słupek zatrzymał Paragwajczyka Cardozo. Piłka trafiła jednak pod nogi Jardela, który nie miał kłopotów ze strzeleniem gola.

Braga śmielej ruszyła na bramkę rywala i trzy minuty później po kapitalnej główce Vandinho na tablicy wyników widniał remis. Wynik meczu ustalił Oscar Cardozo, który cudownym uderzeniem z rzutu wolnego ukoronował swój kapitalny występ.

Porażka 1:2 nie skazuje Bragę na porażkę w dwumeczu. Pogromca Lecha Poznań na własnym boisku spisuje się bardzo dobrze. Odrobienie jednobramkowej straty nie musi stanowić problemu dla podopiecznych Domingosa Pacienci.