Liga Europejska. Faworyci odpadają

Twente przegrało z Zenitem 2:0, ale awansowało do ćwierćfinału dzięki zwycięstwu przed tygodniem u siebie 3:0. W kolejnej rundzie zagra także Spartak Moskwa, który rozbił u siebie Ajax Amsterdam 3:0. Na 1/8 finału przygodę z Ligą Europejską zakończyły angielskie kluby - Manchester City i Liverpool.

Losowanie par ćwierćfinałowych w piątek w Nyonie.

WYNIKI i BRAMKI:

Porto - CSKA 2:1. Pierwszy mecz 1:0 - awans Porto ?

Od drugiej minuty Porto prowadziło po bramce Hulka, na 2:0 podwyższył Guarin. W 29. minucie kontaktową bramkę strzelił Tosic, ale CSKA nie było w stanie już nic więcej w Porto ugrać.

FC Porto - CSKA 1:0. Hulk (1:0)

FC Porto - CSKA 2:0. Guarin (2:0)

FC Porto - CSKA 2:1. Tosic (2:1)

Rangers - PSV 0:1. Pierwszy mecz 0:0 - awans PSV ?

Gol Lensa w 14 minucie dał awans PSV do ćwierćfinału Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

Glasgow Rangers - PSV 0:1. Lens (0:1)

Villarreal - Bayer 2:1. Pierwszy mecz: 3:2 - awans Villarreal ?

Santiago Cazorla w 33. minucie zdobył bramkę dla Villarreal, po przerwie na 2:0 podwyższył Rossi. W 82. minucie samobójczą bramkę strzelił Rodriguez. W dwumeczu Villarreal lepszy od wicelidera Bundesligi o dwie bramki.

Liverpool - Sporting 0:0. Pierwszy mecz: 0:1 - awans Sporting ?

Sensacja na Anfield Road. Liverpool nie był w stanie odrobić jednobramkowej straty z pierwszego meczu i na 1/8 finału zakończył przygodę z Ligą Europejską. Sporting Braga, który w 1/16 finału wyeliminował poznańskiego Lecha gra dalej.

Zenit - Twente 2:0. Pierwszy mecz 0:3 - awans Twente ?

Zenit musiał odrobić trzy bramki straty z pierwszego meczu. Już po pierwszej połowie prowadził 2:0 po bramkach Szyrokowa i Kerżakowa, ale w drugiej połowie piłkarze z St. Petersburga nie byli w stanie doprowadzić do dogrywki.

Manchester - Dynamo 1:0. Pierwszy mecz: 2:0 - awans Dynamo ?

Manchester City - Dynamo Kijów 1:0. Przed tygodniem w Kijowie Dynamo zagrało kapitalny mecz i ograło Manchester City 2:0. W rewanżu Anglicy musieli radzić sobie od 36. minuty w dziesiątkę i zdołali odrobić tylko jednego gola.

Machester City - Dynamo 1:0. Kolarov (1:0)

Spartak - Ajax 3:0. Pierwszy mecz: 1:0 - awans Spartak ?

Ajax odpadł w fatalnym stylu. Jeszcze jesienią walczył w Lidze Mistrzów w grupie śmierci z Realem, Milanem i Auxerre, teraz w dwumeczu przegrał ze Spartakiem Moskwa. Przed tygodniem na własnym stadionie uległ 1:0, w Moskwie został rozbity 3:0. Bramki strzelali Kumbarow, Welliton i Alex.

PSG - Benfica 1:1. Pierwszy mecz: 1:2 - awans Benfica ?

Gaitan dał prowadzenie Benfice w Paryżu, wyrównał w 35 minucie Bodmer i PSG pożegnało się z europejskimi pucharami. Zobacz bramki z tego meczu:

PSG - Benfica 0:1. Gaitan (0:1)

PSG - Benfica 1:1. Bodmer (1:1)