Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europejska. Prasa po meczu Lecha. "Rudnevs trafił Bragę"

"Zanosiło się na bezbramkowy remis, ale gospodarze mieli wczoraj niesamowitego Siergieja Kriwca" - pisze o wygranym meczu Lecha z Bragą ?Gazeta Wyborcza?. Na ustach wszystkich jest strzelec jedynego gola - Artjoms Rudnevs. "Po raz kolejny przypomniał, że najlepsze mecze rozgrywa w Lidze Europejskiej" - czytamy w Przeglądzie Sportowym.
Zobacz wszystkie gole Ligi Europejskiej ?

Zespół mistrza Polski pokonał na własnym stadionie Portugalczyków 1:0 i jest bliższy awansu do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Zwycięstwo ekipie Jose Marii Bakero zapewnił Łotysz Artjoms Rudnevs, który jako jedyny, na pokrytym śniegiem boisku, potrafił posłać piłkę do bramki. Rewanż w Bradze w następny czwartek.

Gazeta Wyborcza - "Śnieżne 1:0 dla Lecha"

"Zanosiło się na bezbramkowy remis, ale gospodarze mieli wczoraj niesamowitego Siergieja Kriwca - znakomitego w środku pola, wykonującego najcięższą pracę w rozbijaniu ataków Bragi i wreszcie podającego, tak jak w Lechu zwykł podawać tylko Stilić."


Przegląd Sportowy - "Zima znowu szczęśliwa dla Lecha"


"Artjoms Rudnevs po raz kolejny przypomniał, że najlepsze mecze rozgrywa w Lidze Europejskiej. Po czterech golach w spotkaniach z Juventusem Turyn, wczoraj strzelił bramkę Portugalczykom. 20 lat czekaliśmy na europejskie zwycięstwo polskiego klubu po przerwie zimowej. Udało się!"

Metro - "Kat Juventusu pokonał Bragę"

"Gdzie byłby dziś Lech bez 23-letniego napastnika z Łotwy? Najpewniej szykowałby się do rewanżowej rundy ekstraklasy na zgrupowaniu w jednym z ciepłych krajów. Ale dzięki jesiennym trafieniom Rudnevsa "Kolejorz" walczył w śniegu i mrozie z wicemistrzem Portugalii. I choć mecz był jeszcze brzydszy niż pogoda, żaden z piłkarzy mistrza Polski nie ma prawa narzekać. Bo Rudnevs znów stanął na wysokości zadania."

Rzeczpospolita - "Do przerwy 1:0"

"Wszystko rozstrzygnęło się w kilkanaście sekund. Sędzia nie odgwizdał faulu Jacka Kiełba z boku pola karnego Lecha, Portugalczycy na chwilę stanęli, nie zareagowali na wspaniałe podanie do Artjomsa Rudnevsa, który po kilkudziesięciometrowym biegu, zostawiając obrońców za plecami, strzelił bramkę dla mistrza Polski."

Polska The Times - "Rudnevs znów bohaterem Lecha"

"Może w grze Lecha nie było wczoraj fajerwerków i znanych z jesiennych spotkań dynamitu oraz ognia. Była za to ambicja poparta instynktem strzeleckim supersnajpera Artjomsa Rudnevsa. Dzięki niemu za tydzień w Bradze to Lech, a nie rywale, będzie bliżej awansu do 1/8 finału Ligi Europejskiej."

Fakt - "Trwa europejski sen Lecha! Braga pokonana"

"Cudowna passa Lecha trwa! Udało się to, na czym najbardziej zależało Jose Marii Bakero. Kolejorz nie stracił gola. Zwycięstwo zapewnił niezawodny Arjoms Rudnevs."

Super Express - "Rudnevs trafił Bragę"

"Cały stadion Lecha zamarł, kiedy Łotysz biegł z piłką w kierunku bramki, a po chwili wybuchnął szaloną radością, gdy "Rudi" pokonał Artura."

Liga Europejska. Artjoms Rudnevs. Ależ Kriwiec posłał passa... ?