Liga Europejska. Gol Lewandowskiego ze spalonego

Robert Lewandowski strzelił trzecią bramkę w wygranym przez Borussię Dortmund 3:0 meczu 5. kolejki Ligi Europejskiej z Karaptami Lwów. Jak pokazały telewizyjne powtórki Polak w momencie podania był na pozycji spalonej.
Lewandowski długo nie mógł pokonać Rudenki. Polak najlepszą okazję zmarnował w pierwszej połowie, gdy znalazł się sam na sam z bramkarzem Karpat, ale zamiast lekko podbić piłkę, uderzył prosto w niego. Miał jeszcze trzy inne dogodne okazje, ale strzały nie były groźne.

W 89. minucie Polak wreszcie strzelił bramkę, ale, jak pokazały telewizyjne powtórki, był na spalony. Lewandowski w momencie podania od Nuriego Sahina był kilkadziesiąt centymetrów za plecami obrońców. Obaj gracze Karpat sygnalizowali pozycję spaloną napastnika reprezentacji Polski, ale sędziowie nie zareagowali. Lewandowski odwrócił się, zszedł do środka i uderzył przy prawym słupku bramki Rudenki.

To pierwszy gol Lewandowskiego w barwach Borussii w europejskich pucharach. Polak zagrał 90 minut, podobnie jak Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski.