Liga Europejska. Lech zremisował z Juventusem

Poznański zespół jest już w 1/16 finału Ligi Europejskiej. W całkowicie zasypanym śniegiem Poznaniu zremisował z Juventusem Turyn 1:1. Zespół z Włoch jest już poza pucharami.

Zobacz gola Rudnevsa i trafienie Iaquinty ?

W 12. minucie Artjoms Rudnevs wyszedł wysoko w górę przy rzucie rożnym bitym przez Semira Stilicia i strzelił pierwszego w tym meczu, a czwartego w tegorocznej rywalizacji z Juventusem, gola. Łotysza nie upilnował Giorgio Chiellini, a bramkarz Alex Manninger, choć rzucił się ryzykując zderzenie ze słupkiem, był bezradny.

Lech od pierwszej minuty był szybszy, dokładniej wymieniał podania. Rudnevs świetnie szukał okazji do zgubienia pilnujących go obrońców. Na prawym skrzydle kilka razy przedarł się Sławomir Peszko i groźnie dośrodkował w pole karne gości. Piłkarzom Juventusu wyraźnie przeszkadzała pogoda. W zimnie i przy padającym śniegu mieli kłopoty z opanowaniem piłki. Często w rozegraniu mylił się Alessandro Del Piero, który posyłał piłkę pod nogi lechitów.

W drugiej połowie goście próbowali atakować, ale coraz gęściej padający śnieg uniemożliwiał jakiekolwiek skomplikowane rozegranie akcji. Juventus próbował mozolnie dostać się pod bramkę Krzysztofa Kotorowskiego krótkimi podaniami. Lechici podawali na skrzydło, lub kopali daleko do przodu. Przez ostatnie pół godziny Lech był zmuszony grać bez napastnika. Rudnevs, jedyny piłkarz tej formacji w Lechu musiał zejść z powodu kontuzji.

W 61. minucie Marcin Kikut zmarnował świetną okazję. Po błędzie obrony Juventusu znalazł się sam przed bramką Manningera, ale przestrzelił. Turyńczycy, choć częściej byli przy piłce, długo nie mogli zagrozić bramce Kotorowskiego. W 71. minucie minimalnie przestrzelił Del Piero.

Przez ostatnie dziesięć minut nie było widać nic. Śnieg całkowicie przykrył boisko, ale Lech nie dowiózł zwycięstwa do końca meczu. Niezdecydowanie obrońców Lecha wykorzystał Iaquinta, który strzelił obok Kotorowskiego. W ostatnich minutach poznański bramkarz obronił strzał z kilku metrów.

Dzięki remisowi jest pewien awansu. Jeśli w ostatniej kolejce ogra Salzburg, a Manchester City przegra z Juventusem, zajmie pierwsze miejsce.