Liga Europejska. Sampdoria poległa, Sporting awansował. WYNIKI

W poniedziałek i wtorek 5. kolejka rozgrywek. Sampdoria Genua odpadła z rozgrywek Ligi Europejskiej. W meczu z PSV traciła gole i piłkarzy. Ciekawy mecz w Lizbonie gdzie Sporting wygrał 1:0 z Lille Ludovica Obraniaka.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Gr. A - tabela ?

Lech Poznań - Juventus Turyn 1:1 (1:0) ?

Lech w 1/16 Ligi europejskiej! Remis wywalczony w nienormalnych warunkach, przy gęsto padającym śniegu dał awans polskiej drużynie. Jednoczeńsnie wyrzucił z europejskich pucharów Juventus Turyn.

Manchester City - Red Bull Salzburg 3:0 (1:0) ?

Piłkarze z Manchesteru łatwo wygrali z Red Bull Salzburg i zajmują pierwsze miejsce w grupie A. Dzięki golom Balotellego i Johnsona są bardzo blisko zajęcia pierwszego miejsca.

Gr. B - tabela ?

Atletico Madryt - Aris Saloniki 2:3 (2:1) ?

Szalony mecz w Madrycie. Gol Lazaridisa odwrócił losy meczu, który goście z Grecji długo przegrywali. Dzięki temu Aris wciąż walczy o awans, a Atletico - obrońca tytułu - będzie walczył o drugie miejsce w grupie do ostatniej minuty, ostatniego grupowego meczu.

Rosenborg Trondheim - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1) ?

Bayer dzięki zwycięstwu zapewnił sobie awans. Niemcy nie przegrali meczu w grupie. a Rosenborg jest skazany na ostatnie miejsce.

Gr. C - tabela ?

Sporting Lizbona - OSC Lille 1:0 (1:0) ?

Ludovic Obraniak rozegrał cały mecz przeciwko Sportingowi, ale nie pomógł drużynie wygrać na wyjeździe. Sporting zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Gent - Levski Sofia 1:0 (0:0) ?

Gol w drugiej połowie dał Gent pierwsze zwycięstwo w tej edycji. W ostatniej kolejce wygrana z Lille da Belgom awans.

Gr. G - tabela ?

Zenit St. Petersburg - Anderlecht Bruksela 3:1 (1:0) ?

W trzaskającym 18-stopniowym mrozie Zenit okazał się lepszy. To piąte kolejne zwycięstwo w Lidze Europejskiej zwycięzców grupy G.

Hajduk Split - AEK Ateny 1:3 (0:0) ?

Bez Rogera Guerreiro, który nie usiadł nawet na ławce rezerwowych AEK ograł Hajduka. Dzięki temu Grecy zapewnili sobie awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Gr. H - tabela ?

Young Boys Berno - Vfb Stuttgart 4:2 (1:0) ?

Początek meczu przesunięto o pół godziny z powodu pogody. Berneńskie boisko było zasypane śniegiem. Spotkanie przerywano dwa razy i ta druga przerwa pomogła gospodarzom. Choć przegrywali, to w ciągu czterech minuty strzelili trzy gole. Mayuka trafił w 81. i 82. minucie.

Odense - Getafe 1:1 (0:1)?

Obie drużyny zamykają tabelę w grupie H. Obu remis nie był do niczego potrzebny. Obie ten wynik eliminuje z dalszych rozgrywek. W ostatniej kolejce zagrają tylko o trzecie miejsce.

Gr. I - tabela ?

Metalist Charków - VSC Debreczyn 2:1 (0:0) ?

Gol Olijnika w 88. minucie dał Metalistowi awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Debreczyn nie potrafił strzelić gola. Bramka dla gości padła po uderzeniu samobójczym.

Sampdoria Genua - PSV Eindhoven 1:2 (1:0) ?

Sampdoria przez moment była bliska wygrzebania się z głębokiego dołu. Zwycięstwo dawałoby gospodarzom szansę na awans w ostatniej kolejce. Ale nie udało się nawet zremisować, a gospodarze kończyli w dziesiątkę.