Liga europejska. Zieliński: Trudno było zakładać tak proste błędy

Jacek Zieliński w wypowiedzi dla Polsatu Sport po przegranym 1:3 meczu Ligi Europejskiej z Manchesterem City przyznał, że nie zwraca uwagi na tabelę Ligi Europejskiej. - My się tym nie podniecamy - przyznał.

Pomimo porażki, trener Lecha potrafił znaleźć pozytywy. - Cieszy mnie to, że zagraliśmy lepiej, konsekwentniej i agresywniej w drugiej połowie. W pierwszej połowie widać było to, że gramy z klasowym zespołem, widać było różnicę między ligą polską a angielską - relacjonował "na gorąco" na antenie Polsatu.

- Zakładaliśmy, że Manchester będzie z nami grał tak agresywnie. Trudno było zakładać, że my będziemy popełniać tak proste błędy - analizował Zieliński. - Okazuje się, że to co nieraz na ligę polską wystarczy, w meczu z tak klasowym rywalem jest niewystarczające. Po to był ten mecz dziś, żeby właśnie zobaczyć, jak to robią inni - dodał.

W 70. minucie opiekun Lecha dokonał wymuszonej zmiany. Z powodu urazu boisko musiał opuścić utykający Manuel Arboleda, a w jego miejsce wprowadzony został Djurdjević. - Manu już wczoraj na treningu miał problemy z mięśniem czworogłowym prawej nogi. W momencie jak zaczął już dziś odczuwać lekko tę nogę nastąpiła zmiana - tłumaczył swoją decyzję Jacek Zieliński.

Zmiana Arboledy była trzecią i ostatnią, jakiej mógł w tym meczu dokonać szkoleniowiec Lecha. Pokrzyżowała też plany Zielińskiego na końcowe fragmenty spotkania. - Nie była ona przy tym przebiegu gry za bardzo planowana, bo chciałem wprowadzić Artura Wichniarka, ale zdrowie Arboledy na następne mecze jest bardzo ważne - przyznał w pomeczowym wywiadzie dla Polsatu trener Lecha.

Trener mistrza Polski chłodnym okiem patrzy też na sytuację w grupie A. Po porażce z City, Lech spadł na drugą pozycję, o punkt wyprzedzając Juventus Turyn. - Od początku nie zwracam uwagi na tabelę Ligi Europejskiej, bo to jest fajne dla statystyków, a my się tym za bardzo nie podniecamy. Nas interesuje w tym momencie tabela ligowa i na pewno środowy Puchar Polski. Wszystkie siły, możliwości i umiejętności musimy rzucić w niedzielę na Zabrze - określił cele na najbliższe spotkania Jacek Zieliński.

- Musimy poćwiczyć wiele rzeczy, ale rzeczywiście strzały z dystansu nie wychodziły nam najlepiej. Będzie nad czym pracować - podsumował Zieliński.

Manchester City - Lech. Adabayor 1:0

Manchester City - Lech. Adabayor 2:0

Manchester City - Lech. Tshibamba 2:1

Manchester City - Lech. Adebayor 3:1

Relacja z przegranego meczu Lecha na zCzuba.pl?