Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europejska. Ruch wygrał, ale nie zachwycił

1 : 0
Informacje
Liga Europejska 2010/11 - 1. runda kwalifikacyjna
Czwartek 08.07.2010 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Ruch Chorzów
0
1
1
Szachtior Karaganda
0
0
0
Składy i szczegóły
Ruch Chorzów
Bramki:
Sobiech (59.)
Kartki:
Pilarz, Sobiech, Zając - żółta
Skład:
Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Sadlok, Jakubowski - Grzyb, Straka, Pulkowski (76. Piech), Janoszka - Sobiech (90. Stawarczyk), Zając (63. Malinowski)
Szachtior Karaganda
Bramki:
-
Kartki:
-
Skład:
Sarana - Koziulin, Kislicyn, Danajew, Tarasow - Skorych, Bogdanow, Suczkow (70. Borowskij), Finonczenko, Vicius - Didić
Ruch Chorzów pokonał na swoim boisku Szachtior Karaganda 1:0 po bramce Artura Sobiecha. W pierwszym meczu chorzowianie wygrali na wyjeździe 2:1 i awansowali do II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Zmierzy się w niej z maltańska La Valettą.
W pierwszym meczu z kazachskiej Karagandy Ruch przywiózł bezpieczną, jednobramkową zaliczkę. Awans podopiecznych Waldemara Fornalika nie był zagrożony, ala zamiast spodziewanej kanonady, "Niebiescy" stoczyli z Szachtiorem wyrównany pojedynek.

Od początku zaatakowali goście. Jedyny napastnik Szachtiora, Aldin Didić w pierwszych dziesięciu minutach dwukrotnie mógł pokonać Pilarza. W pierwszym przypadku uderzył jednak tuż obok słupka a w drugim nie trafił w piłkę. Chwilę po tym Didić miał jeszcze lepszą szansę - dzięki niefrasobliwości obrońców Ruchu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale strzelił wprost w niego.

Chorzowianie obudzili się po kwadransie. Sygnał do ataku dał aktywny Artur Sobiech. Po jego podaniu w 16. minucie Michał Pulkowski strzelił ponad bramkarzem, ale piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Ruch nie poszedł za ciosem i kolejne okazje stwarzali sobie rywale. Jedną nawet wykorzystali, ale bramka Andrieja Finonczenko padła ze spalonego i sędzia jej nie uznał. Ruch odpowiedział uderzeniami Łukasza Janoszki i Wojciecha Grzyba - obu brakowało jednak celności. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramkowym remisem.

Druga część spotkania zaczęła się podobnie jak pierwsza - szansę miał Didić, ale ten, podobnie jak na początku spotkania, nie trafił czysto w piłkę. Ruch nadal grał bezbarwnie, ale w końcu udało mu się objąć prowadzenie. W 59. minucie Rafał Grodzicki ruszył z własnej połowy, minął kilku rywali i kapitalnie zagrał do Sobiecha, który po mocnym uderzeniem pokonał Siergiej Saranę.

Zdobyta bramka wyraźnie rozluźniła graczy Fornalika. Ruch zaczął kontrolować sytuację na boisku. Szachtior rzucił się do odrobienia strat, a gospodarze groźnie kontrowali. Kolejne bramki jednak nie padły, i po ostatnim gwizdku cieszyli się Polacy - ze zwycięstwa i awansu do drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Ich rywalem będzie wicemistrz Malty FC La Valetta.

Mecz Ruchu w relacji Z Czuba i Na Żywo ?