Liga Europejska. Rewanżowe mecze 1/16 finału

Już w 1/16 finału Ligi Europejskiej zobaczyliśmy pierwsze sensacyjne rozstrzygnięcia. Po dwóch zwycięstwach 3:2 Panathinaikos Ateny wyeliminował Romę. Awansowały także między innymi Benfica, Liverpool, Atletico, Marsylia i Juventus. Dzięki asyście w końcówce meczu Ludovica Obraniaka dalej zagra także Lille. Valencia potrzebowała zaś dogrywki, by wyeliminować z rozgrywek Club Brugge

Zapowiedź rewanżowych spotkań 1/16 finału ?

Mecz wtorkowy

We wtorek zakończyła się pierwsza rywalizacja o awans do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Benfica pokonała w Lizbonie Herthę Berlin 4:0 ? . 72. minuty w niemieckim zespole rozegrał Łukasz Piszczek, Artur Wichniarek przebywał na boisku przez ostatnie pół godziny. W pierwszym meczu w Berlinie padł remis 1:1, awans wywalczyli więc Portugalczycy.

Mecze czwartkowe

Anderlecht - Athletic Bilbao 4:0 ?

Już w 5. minucie pierwszą bramkę dla Anderlechtu zdobył 16-letni Romelu Lukaku. W 26. minucie zrobiło się 2:0 - samobójcze trafienie zaliczył Mikel San Jose. W drugiej połowie trafiali Roland Juhasz i Jonathan Legear. Pierwsze starcie w Bilbao zakończyło się remisem, pewny awans wywalczyli więc Belgowie.

Galatasaray - Atletico 1:2 ?

Do przerwy nie obejrzeliśmy w Stambule żadnych bramek bez bramek. W drugiej połowie trafiali Simao Sabrosa i Kader Keita. Turcy szykowali się już do dogrywki (w Madrycie padł remis 1:1 po golach Jose Antonio Reyesa i Keity), w 90. minucie awans Atletico zapewnił jednak niezawodny Diego Forlan.

Olympique Marsylia - FC Kopenhaga 3:1 ?

Francuzi prowadzili od 43. minuty po bramce Hatema Ben Arfy. W drugiej połowie na dwa trafienia dorzucił Bakari Kone. Gol Ailtona Almeidy nie miał dla ostatecznego wyniku tej rywalizacji żadnego znaczenia. Po pierwszym spotkaniu marsylczycy byli już praktycznie pewni awansu - dzięki bramkom Mamadou Nianga, Ben Arfy i Charlesa Kabore zwyciężyli 3:1. Jedyną bramkę dla Duńczyków zdobył z rzutu karnego Jesper Gronkjaer.

PSV - HSV 3:2 ?

Już w 2. minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Szwed Ola Toivonen. W 43. na 2:0 podwyższył Węgier Balazs Dzsudzsak. Tuż po przerwie kontaktowego gola zdobył Mladen Petrić. W 79. wyrównał z rzutu karnego Piotr Trochowski. W 90. minucie nadzieję Holendrom przywrócił Danny Koevermans. Na więcej nie było ich już jednak stać. W pierwszym meczu 1:0 wygrali Niemcy i to oni awansowali do 1/8. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę - za dwie żółte kartki z boiska wylecieli Dzsudzsak i Guy Demel.

Roma - Panathinaikos 2:3 ?

Rzymianie prowadzili od 11. minuty po golu Norwega Johna Arne Riise. W 40. minucie wyrównał jednak z rzutu karnego Francuz Djibril Cisse, trzy minuty później drugiego gola dla Panathinaikosu zdobył Sotiris Ninis. Chwilę później drugie swoje trafienie w tym meczu zaliczył Cisse. W 67. minucie kontaktowego gola zdobył Daniele De Rossi. Rzymian na więcej nie było już stać i po dwóch porażkach 2:3 pożegnali się z rozgrywkami.

Szachtar - Fulham 1:1 ?

Fulham prowadziło od 33. minuty. Bramkę zdobył norweski stoper Brade Hangeland. W 63. wyrównał Brazylijczyk Jadson. Anglicy dzięki bramkom Zoltana Gery i Bobby'ego Zamory zwyciężyli w pierwszym meczu 2:1 i to oni zagrają w następnej rundzie.

Unirea - Liverpool 1:3 ?

Zaczęło się od niespodzianki. W 19. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Bruno Fernandes. W 30. minucie wyrównał jednak Argentyńczyk Javier Mascherano, a w 41. na prowadzenie wyprowadził gości Holender Ryan Babel. W drugiej połowie nadzieje Rumunów rozwiał Steven Gerrard. Na Anfield 1:0 wygrał Liverpool i to on przechodzi do 1/8 finału.

Fenerbahce - Lille 1:1 ?

Gospodarze prowadzili od 35. minuty po golu Emre Belozoglu. W końcówce wyrównał Adil Rami - przy tym golu asystę zaliczył Ludovic Obraniak, który grał od pierwszej minuty. Dzięki tej bramce Francuzi wyeliminowali Turków - zespół Polaka wygrał u siebie w pierwszym meczu 2:1.

Hapoel - Rubin 0:0 ?

Mecz w Tel Awiwie zakończył się bezbramkowym remisem. Od pierwszej minuty w pomocy mistrza Rosji gra Rafał Murawski. W Kazaniu Rubin pewnie pokonał Izraelczyków 3:0 po dwóch bramkach Aleksandra Bucharowa i trafieniu doświadczonego Siergieja Siemaka. Awans wywalczyli więc Rosjanie.

Juventus - Ajax 0:0 ?

W Amsterdamie padł bezbramkowy remis. Na Olimpico dzięki dwóm bramkom Amauriego zwyciężyli gospodarze. Trafienie dla Ajaxu dorzucił Miralem Sulejmani i skończyło się 2:1 dla turyńczyków, którzy zagrają dalej w Lidze Europejskiej.

Salzburg - Standard 0:0 ?

Mecz w Salzburgu zakończył się bezbramkowym remisem. Po zaciętym spotkaniu w pierwszym meczu 3:2 wygrał Standard i to on awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Sporting - Everton 3:0 ?

Gospodarze prowadzili od 64. minuty 1:0. Bramkę zdobył kapitan Sportingu Miguel Veloso. Drugiego gola dorzucił Pedro Mendes, trzeciego Chilijczyk Mati Fernandez. W pierwszym meczu Anglicy zwyciężyli u siebie tylko 2:1, dalej zagra więc Sporting.

Valencia - Club Brugge 3:0 ?

Po pierwszych 90 minutach meczu na tablicy wyników widniał rezultat 1:0. To doprowadziło do dogrywki, gdzie więcej zimnej krwi okazali piłkarze Valencii. Po dwóch golach Pablo Hernandeza "Nietoperze" mogą świętować awans do dalszej fazy rozgrywek. W Brugii niespodziewanie 1:0 zwyciężyli gospodarze. Bramkę dla pogromców poznańskiego Lecha zdobył Kameruńczyk Dorge Kouemaha.

Werder - Twente 4:1 ?

Bremeńczycy prowadzili po dwóch bramkach Peruwiańczyka Claudio Pizarro i trafieniu Brazylijczyka Naldo. W 33. minucie gola dla Twente zdobył Luuk De Jong. W 58. minucie Pizarro dorzucił swojego trzeciego gola w tym meczu. W Enschede niespodziewanie 1:0 zwyciężyli gospodarze, w 1/8 finału zobaczymy jednak Werder.

Wolfsburg - Villarreal 4:1 ?

W 10. minucie bramkę dla Wolfsburga zdobył bośniacki supersnajper Edin Dzeko. Pięć minut później "swojaka" zaliczył Angel. W 30. minucie nadzieję Żółtej Łodzi Podwodnej przywrócił Joan Capdevilla, ale w 41. na 3:1 podwyższył Christian Gentner. W 64. minucie swojego gola dorzucił Brazylijczyk Grafite. W Hiszpanii po zaciętej walce padł remis 2:2, dalej zagrają więc mistrzowie Niemiec.