Liga Europejska. Juventus pokonuje Ajax w czwartkowym hicie

W pierwszych meczach 1/16 Ligi Europejskiej Juventus po dwóch bramkach Amauriego pokonał Ajax, a Liverpool skromnie wygrał 1:0 z. Unireą Urziceni. Trwa zła passa Valencii, która uległa Brugii. Przegrała tez Roma - 2:3 z Panathinaikosem.
Rubin Kazań - Hapoel Tel Aviv 3:0

W pierwszym rozegranym spotkaniu Rubin Kazań uczynił duży krok w stronę 1/8 finału, pokonując na własnym boisku Hapoel Tel Aviv 3:0. Cały mecz w barwach Rubina rozegrał Rafał Murawski. Polak miał dwie okazje do strzelenia gola, jednak w czwartej minucie uderzył niecelnie, a w końcówce spotkania jego strzał zablokował obrońca gości.

Ajax Amsterdam - Juventus Turyn 1:2

W 1996 roku oba zespoły zmierzyły się w finale Ligi Mistrzów. Włosi wygrali wówczas po karnych. Teraz prowadzenie objął Ajax, po golu Sulejmaniego.

W 31. minucie Juventus wyrównał. Drugą bramkę w drugim meczu z rzędu strzelił Amauri. W drugiej połowie ten sam zawodnik dał zespołowi z Turynu zwycięstwo.

Twente Enschede - Werder Brema 1:0

Drugi zespół ligi holenderskiej okazał się lepszy od szóstej drużyny Bundesligi. Holendrzy trenowani przez byłego selekcjonera Anglii Steve'a McClarena sprawili niespodziankę.

FC Brugge - Valencia 1:0

Valencia w lidze zremisowała z przeciętnym Sportingiem Gijon w LE przegrywa z Bruggią. Zła passa trwa...

Lille - Fenerbahce Stambuł 2:1

W pierwszym składzie Lille wyszedł Ludovic Obraniak i rozegrał cały mecz. Już po dziesięciu minutach obie drużyny mają na swoim koncie po jednej strzelonej bramce. Decydujący cios Lille zadało krótko po przerwie.

Standard Liege - Salzburg 3:2

W czwartej minucie Salzburg objął prowadzenie, bramkę zdobył Janko. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 45. minucie. Potem jednak nastąpił niesamowity zryw gospodarzy, którzy w 20 minut zdobyli 3 bramki. Dwie z nich strzelił Witsel, ten sam który złamał nogę Marcinowi Wasilewskiemu.

Villarreal - Wolfsburg 2:2

W meczu dwóch drużyn, które w tym sezonie spisują się znacznie poniżej oczekiwań, hiszpański Villareal zremisował z Wolfsburgiem 2:2. Dwie bramki dla gości zdobył Grafite.

Athletic Bilbao - Anderlecht Bruksela 1:1

Do przerwy prowadził Anderlecht, ale ambitni Baskowie doprowadzili do wyrównania.

Atletico Madryt - Galatasaray Stambuł 1:1

Remis także w Madrycie. Prowadzenie Atletico dał Reyes, wyrównał w drugiej połowie Keita.

FC Kopenhaga - Olympique Marsylia 1:3

Duńczycy do przerwy bezbramkowo remisowali z faworytami z Marsylii. Po przerwie Francuzi zdobyli jednak trzy bramki, a gospodarze odpowiedzieli jedynie karnym Jespera Gronkjaera.

Fulham - Szachtar Donieck 2:1

Od trzeciej minuty Fulham prowadziło po bramce Gery. Wyrównał Adriano, ale w drugiej połowie wynik na korzyść Anglików ustalił Zamora. Mariusz Lewandowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Hamburger SV - PSV Eindhoven 1:0

Hamburger SV wygrał po bramce zdobytej z rzutu karnego. Mecz był ostry, sędzia nie skąpił żółtych kartek.

Hertha Berlin - Benfika Lizbona 1:1

Prowadzenie dał Benfice już w 4. minucie Di Maria. Wyrównującą bramkę strzelił Garcia, pokonując własnego bramkarza. Cały mecz w barwach Herthy zagrał Łukasz Piszczek. Artur Wichniarek nie opuścił ławki rezerwowych.

Liverpool - Unirea Urziceni 1:0

Liverpool długo nie mógł znaleźć sposobu na sforsowanie obrony Rumunów. Ostatecznie jedyną bramkę zdobył N'Gog.

Panathinaikos Ateny - AS Roma 3:2

Roma prowadziła do przerwy, ale kapitalne zmiany wykonał trener "Koniczynek". Dwóch wprowadzonych przez niego piłkarzy strzeliło bramki tuż po wejściu na boisko. Po golu Djibrila Cisse 3:2 wygrali Grecy.