Liga Europy. Sevilla w finale. Krychowiak z asystą

Sevilla pewnie pokonała Szachtara Donieck 3:1 i awansowała do finału Ligi Europy po raz trzeci z rzędu. Cały mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak, który asystował przy drugiej bramce Kevina Gameiro.

Kwestia awansu pozostawała otwarta, bo w pierwszym meczu po zaciętym spotkaniu Szachtar zremisował z Sevillą 2:2. W rewanżu Ukraińcy nie mieli jednak wielu atutów.

Pierwszy gol padł już w dziewiątej minucie. Fatalny błąd popełnił Jurij Małyszew, piłkę przejął Gameiro i popędził z nią na bramkę. Strzelił, futbolówka odbiła się jeszcze od nóg Pjatowa, ale wpadła do bramki.

Po objęciu prowadzenia Sevilla zaczęła kalkulować i z minuty na minutę ataki Szachtara stawały się groźniejsze. Wreszcie tuż przed końcem pierwszej połowy Marlos fantastycznie podał prostopadle do Eduardo, a ten będąc w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza. Po pierwszej połowi był remis 1:1.

Na drugą połowę gospodarze wyszli jakby z nowym zapasem sił i z nową energią. Już w 48. minucie znów wyszli na prowadzenie. Krychowiak z Gameiro niemal skopiowali akcję Marlosa i Taisona i Francuz strzelił swoją drugą bramkę w meczu.

Szachtar potrzebował tylko jednego gola by doprowadzić do dogrywki, ale skrzydła podciął gościom Mariano, który w 59. minucie oddał kapitalny strzał zza pola karnego. Pjatow wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał odbić piłki, która wpadła tuż przy słupku.

Przez ostatnie pół godziny Sevilla kontrolowała grę. Kontaktową bramkę mógł jeszcze strzelić Eduardo, ale po jego główce piłka minimalnie minęła słupek.

Sevilla zagra w finale po raz trzeci z rzędu. W 2014 roku Hiszpanie po rzutach karnych pokonali w Turynie Benfikę Lizbona, a przed rokiem w Warszawie 3:2 zwyciężyli Dnipro Dniepropetrowsk.

Tegoroczny finał odbędzie się w Bazylei 18 maja. Sevilla zmierzy się w nim z Liverpoolem, który po porażce 0:1 w pierwszym meczu w rewanżu pokonał Villarreal 3:0 .