0
0
0
Liverpool
Bramki: Bruno (7., samobójcza), Sturridge (63.), Lallana (81.) Kartki: Clyne - żółta Skład: Mignolet - Clyne, Toure, Lovren, Moreno - Lallana, Can, Milner - Coutinho (82. Allen), Sturridge (90. Lucas), Firmino (89. Benteke)
Villarreal
Bramki: - Kartki: Ruiz, Soldado, Suarez - żółte, Ruiz (71.) - czerwona Skład: Areola - Gaspar, Musacchio, Ruiz, Costa - Dos Santos (73. Bonera), Pina (60. Trigueros), Bruno, Suarez - Soldado (68. Adrian), Bakambu
Tym razem obyło się bez dramatycznej końcówki. Liverpool pokonał 3:0 Villarreal i awansował do finału Ligi Europa. Rywalem 18 maja będzie Sevilla Grzegorza Krychowiaka.
Gracze Villarreal bronili jednobramkowej zaliczki z pierwszego meczu, ale już po siedmiu minutach skapitulowali. Piłkę wzdłuż linii bramkowej wstrzelił Firminio, Sturridge nie zdołał jej kopnąć, ale ta niefortunnie odbiła się od nóg Bruna i wpadła do bramki Villarrealu.

Liverpool dwie kolejne bramki dołożył po przerwie. W 63. minucie Firminio znów błysnął podaniem, tym razem piłka doszła do Sturridge'a, a ten silnym strzałem pokonał Areolę. Trzeciego gola Liverpool wbił w 81. minucie - Sturridge skiksował, ale piłkę sprytnie w bramce umieścił Lallana.

Dla Liverpoolu to pierwszy finał europejskich pucharów od dziewięciu lat. Na trofeum kibice "The Reds" czekają jeszcze dłużej, bo aż 11 lat - w 2005 roku triumfowali w Lidze Mistrzów.

Rywalem Liverpoolu w finale będzie broniąca trofeum Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie. W półfinale drużyna Polaka wyeliminowała Szachtar Donieck. Krychowiak w czwartkowym meczu miał asystę, a jego zespół zwyciężył 3:1. W pierwszym meczu tych drużyn był remis 2:2.

Finał Ligi Europa odbędzie się w środę 18 maja na St. Jakob-Park w Bazylei, w Szwajcarii.