Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niezniszczalny Krychowiak w liczbach. Największa liczba przechwytów w lidze hiszpańskiej!

Ocena gry defensywnego pomocnika nie należy do najłatwiejszych zadań. To bardzo specyficzna pozycja, ale jak pokazują statystyki, Grzegorz Krychowiak należy do najlepszych w swoim fachu. Przedstawiamy filar reprezentacji Polski w liczbach.
16 - mając tyle lat wyjechał do Francji. Przeszedł z Arki Gdynia do Girondins Bordeaux.

2 - tyle spotkań zagrał w Bordeaux. Dwukrotnie wypożyczano go do innych klubów.

5,5 mln euro - mniej więcej tyle za Krychowiaka dostało francuskie Reims.

45 mln euro - tyle Sevilla może dostać za swojego asa. To jego klauzula odejścia, interesuje się nim m.in. Arsenal.

4,6 - średnia liczba przechwytów na mecz w Primera Division. Jest liderem w tej statystyce.

5 - śr. liczba przechwytów na mecz w Lidze Mistrzów. Jest ex aequo drugi spośród piłkarzy, którzy zagrali w co najmniej pięciu meczach.

0,6 - śr. liczba zablokowanych strzałów w lidze na mecz. Jest najlepszym pomocnikiem pod tym względem.

900 - tyle minut zagrał w eliminacjach Euro 2016. Wystąpił w każdym meczu w pełnym wymiarze czasowym jako jedyny z Polaków. Niezniszczalny.

7.80 - śr. ocena jego występów w Lidze Mistrzów wg statystycznego portalu WhoScored.com. Jest na 8. miejscu ex aequo z Douglasem Costą.

7.27 - śr. ocena WhoScored występów w lidze. Jest pod tym względem ex aequo 21. piłkarzem w lidze hiszpańskiej i ex aequo trzecim defensywnym pomocnikiem.

Grzegorz Krychowiak w drużynie Sport.pl! Został ambasadorem marki Sport.pl i twarzą kampanii "Sport.pl to jest Twój live", która podkreśla pozycję lidera Sport.pl w mediach społecznościowych i wśród aplikacji mobilnych. Sport.pl LIVE to najpopularniejsza aplikacja sportowa w Polsce, która przekroczyła milion pobrań. Jesteśmy też pierwsi pod względem pobrań wśród apek sportowych w App Store (iPhone) i Google Play (android).

Sport.pl na Facebooku to największy dziś fanpage redakcji sportowej w Polsce z 740 tys. fanów. Prowadzimy też wśród mediów sportowych na Snapchacie, gdzie śledzi nas ponad 20 tys. użytkowników.


"Nienasycony"

To autoryzowana biografia jednego z największych fenomenów współczesnego futbolu. Napastnika, który potrafi w jednym meczu strzelić cztery bramki Realowi Madryt i pobić rekord wszech czasów strzelając w hicie Bundesligi pięć bramek w dziewięć minut. Dziś Robert Lewandowski jest wymieniany jednym tchem wśród najlepszych napastników świata, tuż obok Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo.

Jeden z najlepszych polskich dziennikarzy sportowych - Paweł Wilkowicz (Sport.pl) - ujawnia fascynujące zagadki kariery Roberta Lewandowskiego. Zagląda również za kulisy profesjonalnego futbolu by pokazać, jak gigantycznym wysiłkiem okupione jest dziś osiągnięcie statusu piłkarskiej gwiazdy.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Agora przed Euro 2016.

Więcej o: