Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy. Prowokacja rosyjskiego piłkarza w Turcji. "Najbardziej uprzejmy prezydent"

2 : 0
Informacje
Liga Europy 2015/16 - 1/16 finału
Wtorek 16.02.2016 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Fenerbahce
1
1
2
Lokomotiw Moskwa
0
0
0
Składy i szczegóły
Fenerbahce
Bramki: Souza (18., 72.) Kartki: Kadlec - żółta Skład: Fabiano - Gonul, Kjaer, Alves, Erkin - Topal - Tufan, Souza (84. Kadlec) - Nani, Van Persie (78. Fernandao), Sen (78. Potuk)
Lokomotiw Moskwa
Kartki: Tarasow, Mychałyk - żółta Skład: Guilherme - Janbajew, Pejcinović, Durica, Dienisow - N'Dinga, Tarasow - Samiedow, Fernandes, Kasajew (62. Maicon (76. Mychałyk)) - Skuletić (80. Miranczuk)
Mecz Fenerbahce z Lokomotiwem Moskwa (2-0) w Lidze Europy budził wiele emocji ze względu na napięcia na linii Turcja - Rosja. Sytuację zaognił jeszcze bardziej Dmitri Tarasow, który po zakończeniu spotkania pokazał koszulkę popierającą Władimira Putina.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Oba kraje zaczęły wspierać militarnie walczące ze sobą strony konfliktu w Syrii. Napięcia zaczęły się w listopadzie zeszłego roku po tym, jak Turcy zestrzelili rosyjski bombowiec, który naruszył jej przestrzeń powietrzną. Sytuacja pogarsza się z każdym dniem.

W takiej atmosferze doszło do meczu w Lidze Europy. Rosyjscy zawodnicy nie zostali najlepiej przyjęci w Turcji; tamtejsi kibice obrzucili ich autobus butelkami. Na boisku lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2-0, ale po końcowym gwizdku najwięcej emocji wzbudził Tarasow. - Najbardziej uprzejmy prezydent - brzmiał napis na koszulce z wizerunkiem Władimira Putina.

Piłkarza i klub czeka kara od UEFA. Europejska federacja zabrania jakichkolwiek manifestacji politycznych na stadionach. Tarasow w rozmowie z rosyjskimi mediami bronił jednak swojego zachowania. - To mój prezydent. Szanuję go i zdecydowałem się pokazać, że zawsze jestem z nim i może liczyć na moje wsparcie. Wszystko co chciałem powiedzieć zostało napisane na koszulce.

Rzuty karne są nudne? Nie! Oto najciekawsze sposoby na ich wykonanie [WIDEO]