Liga Europy. Asysta Piszczka, cały mecz Milika

FK Gabala
0
0
0
Bramki: Reus (28.), Aubameyang (45.), Zenjov (67. - sam.), Mchitarian (70.) Kartki: Bender - żółta Skład: Weidenfeller - Piszczek, Ginter (62. Guendogan), Hummels, Schmelzer - Weigl, Bender - Castro, Mchitarian, Reus (46. Januzaj) - Aubameyang (68. Ramos)
FK Gabala
Kartki: Wernydub, Meza Colli, Jamałow, Zargarow - żółta Skład: Pietrzkiewicz - Wernydub, Stanković, Santos, Ricardinho - Haj, Meza Colli (76. Jamałow) - Dasdamirov, Antonow (69. Pereyra), Dodo - Zenjov (86. Zargarow)
Borussia Dortmund pokonała 4:0 azerski klub Gabala FK. Łukasz Piszczek zaliczył asystę przy ostatniej bramce. Pozostali Polacy nie zanotowali udanych występów.
Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Club Brugge 0:1 po golu Thomasa Meuniera. Więcej o tym spotkaniu w relacji Legia.Sport.pl.

Piszczek zagrał cały mecz na prawej obronie Borussii w meczu z Gabalą. Polak nie miał zbyt dużo pracy w defensywie, gdyż goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Niemców.

Reprezentant Polski zanotował asystę przy trafieniu Henricha Mychitariana, wcześniej gole strzelali Marco Reus, Pierre-Emerick Aubameyang i samobójczego Estończyk Sergei Zenjov. Borussia na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej zapewniła sobie awans.

Cały mecz w bramce gości rozegrał 27-letni Dawid Pietrzkiewicz, grający kiedyś w Stali Sanok, Polonii Warszawa i lidze czeskiej.

Do składu Ajaksu Amsterdam wrócił Arkadiusz Milik. Zagrał cały mecz przeciwko Fenerbahce, ale nie wyróżnił się, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po czterech kolejkach Ajax ma trzy punkty i w tabeli jest trzeci za Molde (10 pkt) i Fenerbahce (5 pkt).

W pierwszej połowie meczu Asteras Tripolis - APOEL Nikozja w barwach gości grał Mateusz Piątkowski. Po przerwie zastąpił go Argentyńczyk Fernando Cavenaghi. APOEL przegrał 0:2 i zajmuje ostatnie miejsce w grupie K, ale wciąż ma szanse na awans.