Liga Europy. Włoskie media: Dobry występ Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski ma za sobą pierwszy występ w podstawowym składzie Fiorentiny (1-2 z Basel). - Dobry mecz Kuby - napisała ?La Gazzetta dello Sport?.

Florencka "La Nazione" przyznała Polakowi notę 5. Taką samą otrzymało większość piłkarzy Fiorentiny. - W pierwszej połowie nie miał wielu okazji do pokazania swoich umiejętności. Po 30 minutach musiał nieco się cofnąć, bo to po jego stronie Basel częściej atakowało. Tuż po przerwie po podaniu Babacara trafił w zewnętrzną część słupka. W 59. minucie podawał do Kalinicia, który próbował uderzenia przewrotką.

"La Gazzetta dello Sport" dała skrzydłowemu Fiorentiny notę 6. - Słupek zabrał mu możliwość cieszenia się z gola. Ta sytuacja miała wpływ na wynik meczu. Dobry pierwszy występ w podstawowym składzie Kuby.

Od "Tuttomercatoweb" Błaszczykowski dostał 5,5. - Pierwszy występ w podstawowym składzie. Nadal szuka zgrania. Miał też pecha, trafił w słupek. Włoska wersja portalu Goal.com relację z meczu zatytułowała "Harakiri Violi". Polak dostał trzy gwiazdki w pięciostopniowej skali.

To był drugi mecz Błaszczykowskiego w Fiorentinie, dokąd jest wypożyczony z Borussii Dortmund. W pierwszym - z Genoą - wszedł na ostatnie 10 minut i musiał przede wszystkim pracować w defensywie. Kolejne spotkanie Fiorentiny w niedzielę z Carpi (18, gra tam Kamil Wilczek). "Viola" w Lidze Europy gra w tej samej grupie co Lech Poznań (0-0 z Belenenses w czwartek). Mecze między tymi drużynami 22 października (we Włoszech) oraz 5 listopada w Poznaniu. Najpiękniejsze przyjaźnie sportu

Czy to dobry transfer dla Jakuba Błaszczykowskiego?