Liga Europy. West Ham wymęczył awans z drużyną z Malty [PARY III RUNDY]

Trzecia drużyna ligi maltańskiej - FC Birkirkara - dopiero po serii rzutów karnych przegrała z West Ham United w rewanżowym meczu II rundy Ligi Europy.
West Ham United w Premier League zajął w zeszłym sezonie 12. miejsce, a w Lidze Europy gra dzięki wysokiej pozycji w rankingu Fair Play, ale wydawało się, że z maltańską drużyną Anglicy powinni sobie poradzić. Łatwo nie było.

Przed tygodniem West Ham wygrał 1:0 z FC Birkirkara po golu w ostatniej minucie, teraz było jeszcze gorzej. Anglicy gola stracili po trafieniu Fabrizio Miccoliego w 15. minucie, a od 45. minuty po czerwonej kartce dla Jamesa Tomkinsa musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Osłabiony West Ham o wiele niżej notowanym rywalom gola nie był w stanie wbić ani w drugiej połowie, ani w dogrywce, mimo że przez ostatnie 13 minut spotkania siły były wyrównane po drugiej żółtej kartce dla Mauricio Mazzettiego.

West Ham awans do kolejnej rundy Ligi Europy wywalczył w karnych, bo rywale, a konkretnie Nikola Vukanac, jednej "jedenastki" nie wykorzystali.

West Ham w kolejnej rundzie zmierzy się z rumuńską Astrą. Ploiesti. W trzeciej fazie kwalifikacji Ligi Europy są też piłkarze Legii Warszawa, którzy wyeliminowali rumuński FC Botosani, wygrywając oba mecze - 1:0 i 3:0. Wicemistrzowie Polski zagrają w trzeciej rundzie z albańskim zespołem FK Kukesi.

Albańczycy przegrali pierwszy mecz z Mladostią Podgorica 0:1, ale w czwartek w rewanżu w stolicy Czarnogóry zwyciężyli 4:2, prowadząc do przerwy 3:0. Dwie bramki dla FK Kukesi zdobył Chorwat Pero Pejic, a po jednej - Brazylijczycy Felipe Moreira Santos i Erick Flores Bonfim.

Pary 3. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej:

FC Zurich (Szwajcaria) - Dynamo Mińsk (Białoruś)

Kairat Ałmaty (Kazachstan) - Aberdeen FC (Szkocja)

MSK Żylina (Słowacja) - Worksla Połtawa (Ukraina)

AZ Alkmaar (Holandia) - Basaksehir Stambuł (Turcja)

Girondins Bordeaux (Francja) - AEK Larnaca (Cypr)

PAOK Saloniki (Grecja) - Spartak Trnava (Słowacja)

Sampdoria Genua (Włochy) - Vojvodina Nowy Sad (Serbia)

Slovan Liberec (Czechy) - Hapoel Kirjat Szmona FC (Izrael)

Athletic Club (Hiszpania) - Inter Baku (Azerbejdżan)

ASA Targu Mures (Rumunia) - AS Saint-Etienne (Francja)

FK Kukesi (Albania) - Legia Warszawa

Qabala FK (Azerbejdżan) - Apollon Limassol (Cypr)

Rabotnicki Skopje (Macedonia) - Trabzonspor (Turcja)

Debreceni VSC (Węgry) - Rosenborg Trondheim (Norwegia)

Charleroi SC (Belgia) - FC Zorja Ługańsk (Ukraina)

Wolfsberger AC (Austria) - Borussia Dortmund (Niemcy)

Broendby Kopenhaga (Dania) - Omonia Nikozja (Cypr)

FK Jablonec (Czechy) - FC Kopenhaga (Dania)

Sturm Graz (Austria) - Rubin Kazań (Rosja)

AIK Solna (Szwecja) - Atromitos FC (Grecja)

SCR Altach (Austria) - Vitoria Guimaraes (Portugalia)

FC Thun (Szwajcaria) - FC Vaduz (Liechtenstein)

Elfsborg Boras (Szwecja) - Odds BK (Norwegia)

Standard Liege (Belgia) - Zeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina)

Hajduk Split (Chorwacja) - Stroemsgodset IF (Norwegia)

CF Belenenses (Portugalia) - IFK Goeteborg (Szwecja)

Southampton FC (Anglia) - Vitesse Arnhem (Holandia)

West Ham United FC (Anglia) - Astra Ploiesti (Rumunia)

FK Krasnodar (Rosja) - Slovan Bratysława (Słowacja)

Zdjęcie ADIDAS RĘKAWICE BRAMKARSKIE PREDATOR G84083 Zdjęcie ADIDAS RĘKAWICE PIŁKARSKIE V41997 Zdjęcie Move Dudek Collection Rękawice bramkarskie COMPETITION
ADIDAS RĘKAWICE BRAMKARSKIE... ADIDAS RĘKAWICE PIŁKARSKIE ... Move Dudek Collection Rękaw...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info