Liga Europy. Krychowiak blisko finału! Sevilla pokonała Fiorentinę. Niespodziewany remis Napoli

Sevilla Grzegorza Krychowiaka pokonała 3:0 Fiorentinę w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy i jest o krok od finału na Stadionie Narodowym. W drugim meczu Napoli mimo wielkiej przewagi zaledwie zremisowało 1:1 z Dnipro Dniepropetrowsk.
Bohaterem Sevilli był Aleix Vidal, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę przy trafieniu Kevina Gameiro. W 17. minucie pokonał bramkarza Fiorentiny strzałem z dystansu, a w 52. wykończył szybką kontrę i zmylił golkipera strzałem w krótki róg. W 75. minucie wycofał piłkę do Gameiro, który wszedł na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej i pokonał bramkarza płaskim uderzeniem. Akcję przy pierwszym golu zapoczątkował odbiorem piłki dobrze spisujący się Grzegorz Krychowiak. Zamaskowany Polak grał cały mecz, dużo walczył, miał sporo przechwytów, ale też i fauli, co zaowocowało żółtą kartką. Miał okazję bramkową, próbował przymierzyć z dystansu, ale skiksował i nie trafił w piłkę.

Świetnie spisywał się też bramkarz Sevilli Sergio Rico, który bronił strzały Mario Gomeza i Mohameda Salaha.

W drugim spotkaniu Dnipro niespodziewanie zremisowało 1:1 z Napoli, mimo że włoski zespół oddał aż 15 strzałów, a goście tylko trzy. Znakomicie bronił Denys Bojko, na którego Gonzalo Higuain nie znalazł sposobu.

Przy trafieniu Dnipra nie popisali się sędziowie, bo strzelec gola Jewhen Sełezniow był na spalonym. Bramkę dla Napoli zdobył strzałem głową David Lopez. Rewanże za tydzień. Finał 27 maja na Stadionie Narodowym.