Liga Europy. Błyskawiczny gol Łukasza Teodorczyka

Łukasz Teodorczyk strzelił gola dla Dynama Kijów w wygranym 3:1 meczu ze Steauą Bukareszt. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 92. minucie i w tej samej trafił do siatki.

Teodorczyk, który został zawodnikiem Dynama Kijów pod koniec sierpnia, wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Andrija Jarmołenki.

Był to jego trzeci gol dla ukraińskiego zespołu. Premierowym trafieniem popisał się 13 września w ligowym starciu z Zorią Ługańsk (2:2), a w ostatnią sobotę zdobył jedyną bramkę w pucharowym spotkaniu z Karpatami Lwów.

W sumie do zdobycia trzech bramek potrzebował tylko 201 minut. Ma na swoim koncie też jedną asystę.

Dynamo Kijów po dwóch kolejkach Ligi Europy z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w grupie J. W ekipie z Bukaresztu cały mecz rozegrał obrońca Łukasz Szukała, ukarany żółtą kartką.

Obaj polscy piłkarze zostali powołani przez selekcjonera reprezentacji Adama Nawałkę do kadry na spotkania w eliminacjach mistrzostw Europy z Niemcami i Szkocją (11 i 14 października w Warszawie).