LE. Gol Krychowiaka z Feyenoordem. Wygrana Trabzonsporu [PODSUMOWANIE]

Reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak strzelił gola dla broniącej trofeum Sevilli w wygranym 2:0 meczu z Feyenoordem. W spotkaniu grupy L, w której gra Legia, Metalist Charków przegrał 1:2 z Trabzonsporem. Turcy zwycięskiego gola wbili w doliczonym czasie gry.

24-letni Polak zdobył bramkę w 8. minucie po dośrodkowaniu Deulofeu z rzutu wolnego. To pierwsze trafienie Krychowiaka w nowym klubie. Wynik meczu w 31. minucie ustalił M'Bia. Krychowiaka w 60. minucie zastąpił Suarez. W drugim spotkaniu grupy G Standard Liege pokonał u siebie HNK Rijeka 2:0.

Piłkarzy PSV nie zatrzymał Paweł Kieszek. Bramkarz portugalskiego Estoril nie obronił rzutu karnego de Jonga i Holendrzy wygrali 1:0. Cały mecz w koszulce Steauy rozegrał stoper Łukasz Szukała. Rumuni zdemolowali 6:0 Aalborg. Duńczycy od 57. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Larsena. Steaua to wykorzystała i w kwadrans wbiła pięć goli. 90 minut zaliczył także Artur Jędrzejczyk (zobaczył żółtą kartkę), którego FK Krasnodar zremisował 1:1 na wyjeździe z Lille.

Mateusz Klich z Wolfsburga nie pojawił się na boisku w przegranym 1:4 wyjazdowym spotkaniu z Evertonem. Podobnie jak Łukasz Teodorczyk z Dynama Kijów. Ukraińcy wygrali w Portugalii z Rio Ave 3:0.

Wydawało się, że najbardziej "polskim" meczem będzie starcie Brugii Waldemara Soboty z Torino Kamila Glika, ale obaj reprezentanci Polski nie usiedli nawet na ławkach rezerwowych. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Legia po golu Miroslava Radovicia pokonała 1:0 belgijski Lokeren. W drugim meczu grupy L Metalist Charków przegrał 1:2 z Trabzonsporem. Dla tureckiej drużyny zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Papadopoulos.