Liga Europejska. Awans zespołów Jędrzejczyka, Glika i Soboty [WYNIKI]

Rosyjski FK Krasnodar, belgijski Club Brugge i włoskie Torino wywalczyły w czwartek awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej. We wyjściowych składach wszystkich wybiegli Polacy.
Jako pierwszy awans wywalczył Krasnodar, który nieoczekiwanie wysoko (3:0) pokonał Real Sociedad San Sebastian. W pierwszym meczu lepsi byli Hiszpanie, ale zapasu jednej bramki nie obronili w Rosji. Artur Jędrzejczyk zagrał cały mecz na prawej obronie gospodarzy.

Torino z Kamilem Glikiem na środku obrony nie straciło bramki w dwumeczu z RNK Split. W Chorwacji padł bezbramkowy remis, a w rewanżu Włosi wygrali 1:0 po bramce z karnego Omara El Kaddouriego. Glik zagrał pełne 90 minut.

W fazie grupowej zagra także Waldemar Sobota. Jego Club Brugge pokonał w rewanżu Grasshoppers Zurych 1:0, a w pierwszym meczu wygrał 2:1. Sobota wyszedł w podstawowej jedenastce i dopiero w 90. minucie zmienił go Tuur Dierckx. Wcześniej w 62. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Victora Vazqueza, jedynym w tym spotkaniu.

Awansować nie udało się Pawłowi Wojciechowskiemu, napastnikowi Szachtioru Soligorsk. Białoruski klub miał nadzieję na walkę z PSV Eindhoven, po tym jak w Holandii przegrał zaledwie 0:1. Polak pojawił się na boisku w 54. minucie, gdy był jeszcze bezbramkowy remis. W ostatnich czterech minutach dwie bramki dla PSV zdobył jednak Memphis Depay i przypieczętował awans gości.

Z dwóch polskich klubów awansować udało się Legii Warszawa, która pokonała FK Aktobe 2:0 (w pierwszym meczu 1:0). Ruch Chorzów po dogrywce przegrał z Metalistem Charków.