Liga Europejska. Benfica i Sevilla bliżej finału

W pierwszych meczach półfinałowych Ligi Europejskiej górą gospodarze. Benfica pokonała na własnym stadionie Juventus 2:1, a ozdobą meczu było piękne trafienie Limy. W drugim meczu Sevilla ograła Valencię 2:0. Rewanże za tydzień.

Początek meczu w Lizbonie był wymarzony dla gospodarzy. Benfica rzuciła się do ataku i już w drugiej minucie Buffon musiał wyciągać piłkę z siatki. Bramkę zdobył strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Garay. Benfica dominowała w pierwszej połowie, groźnie kontrowała, ale była nieskuteczna.

Po przerwie Juventus się przebudził. Wiele okazji miał Marchisio, ale gola w 73. minucie strzelił Tevez. Argentyńczyk wparował w pole karne, położył Luizao, minął Pereirę i strzelił obok Artura. Goście z remisu długo się jednak nie cieszyli. W 84. minucie świetnie piłkę rozegrali rezerwowi gracze Benfiki, a z 14 metrów z pierwszej piłki fantastycznym uderzeniem popisał się Lima.

Benfica jest w korzystniejszej sytuacji przed przyszłotygodniowym rewanżem. Do drugiego z rzędu awansu do finału Ligi Europejskiej wystarczy jej remis w Turynie.

W drugim pólfinale Sevilla pokonała 2:0 Valencię po dwóch golach w trzy minuty. Najpierw do siatki Valencii trafił piętką Mbia, jak pokazały telewizyjne powtórki był na spalonym, ale sędziowie tego nie zauważyli. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył po golu w kontrze Bacca. Valencia atakowała przez większość meczu, ale świetnie i szczęśliwie bronił Bastos. Jeśli gracze z Walencji będą skuteczniejsi, to przed rewanżem sprawa awansu nie jest tak oczywista. Zaliczkę znaczną ma jednak Sevilla.