Liga Europejska. Juventus zremisował z Fiorentiną, Tottenham przegrał z Benfiką

W wieczornych meczach 1/8 finału Ligi Europejskiej Juventus zremisował na własnym boisku z Fiorentiną 1:1, a Tottenham przegrał u siebie z Benfiką 1:3
Hit wieczoru okazał się rzeczywiście bardzo dobrym spotkaniem. Juventus przez większą część meczu przeważał, ale pod koniec to Gianluigi Buffon musiał wykazać się kilkakrotnie niezłym refleksem. Niezwykle aktywny był znakomity w tym meczu Arturo Vidal, który trafić w bramkę zdołał jednak tylko raz - i to już w trzeciej minucie.

Marchisio zagrał krosa, po którym piłkę lekko zgrał klatką Giovinco. Do piłki dopadł Vidal, który pewnie pokonał bramkarza gości. Do nieco zaskakującego wyrównania doszło w 79. min, gdy obrona spóźniła się do świetnego zagrania Ilicicia, które znakomicie przyjął Gomez - 12 min wcześniej zastąpił bezproduktywnego byłego gracza Juve, Matriego - i pokonał Buffona z ostrego kąta.

Także w trzeciej minucie na prowadzenie wyszła Viktoria Pilzno, która, ostatecznie, przegrała na wyjeździe z Olympique Lyon 1:4. W europejskich derbach Sewilli Betis pokonał na wyjeździe Sevillę 2:0. Kapitanem Betisu - tak jak dwa tygodnie temu w spotkaniu z Rubinem Kazań - był reprezentant Polski Damien Perquis, który rozegrał całe spotkanie.

Alkmaar wygrał w Holandii z Anży Machaczkała 1:0 dzięki bramce Johanssona z rzutu karnego.

Za największą niespodziankę można uznać wynik meczu Tottenham - Benfica. "Koguty" przegrały u siebie aż 1:3. Rewanżowe mecze odbędą się w czwartek 20 marca.