Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europejska. Prasa po wygranej Śląska. "Super Kelemen!", "Śląsk przetrwał"

PRZEGLĄD PRASY. Śląsk awansował do kolejnej fazy Ligi Europejskiej. W rewanżowym meczu III rundy piłkarze Oresta Lenczyka powtórzyli w Sofii bezbramkowy remis z Wrocławia i okazali się lepsi od Lokomotiwu dopiero w rzutach karnych. Według polskich gazet jednogłośnym bohaterem jest Marian Kelemen, który świetnie bronił w konkursie jedenastek.
"Gazeta Wyborcza": "Kelemen bohaterem Śląska"

"Śląsk Wrocław zremisował 0:0 z Lokomotiwem Sofia, ale lepiej wykonywał karne i awansował do IV rundy Ligi Europejskiej. Bohaterem drużyny został słowacki bramkarz Marian Kelemen, który obronił dwie jedenastki strzelane przez Bułgarów."

"Przegląd Sportowy": "Super Kelemen!"

"Twarda walka, niemoc, wielkie nerwy i na koniec szczęśliwy sukces w serii rzutów karnych. Nie byłoby awansu Śląska, gdyby nie brawurowe interwencje Mariana Kelemena. (...) Wygrał wojnę nerwów, sprawiając, że Śląsk do fazy grupowej Ligi Europejskiej jest już na wyciągnięcie ręki."

"Rzeczpospolita": Śląsk przetrwał

"Nie był to awans piękny, ale najważniejsze, że jest. (...) Trzeba było bramkarza, aby udowodnił, że Śląsk na ten awans zasłużył."

"Fakt": "Kelemen bronił jak w transie"

"W fantastycznym stylu obronił dwie jedenastki egzekwowane przez Bułgarów i wrocławianie mogli cieszyć się z awansu. Zasłużonego, bowiem to Śląsk miał przewagę przez całe 120 minut."

"Super Express": "Męczarnie Śląska w Bułgarii"

"Mecz w Sofii nie należał do porywających. Co gorsze, gra Śląska wyglądała momentami tak, jakby nikomu oprócz Mili nie zależało na wyniku.LE. Legia i Śląsk poznały potencjalnych rywali w walce o fazę grupową ?