Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kelemen bohaterem Śląska

0 : 0
(3 : 4)
Informacje
Liga Europejska 2011/12 - 3. runda kw.
Czwartek 04.08.2011 godzina 19:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
1 Dogr
2 Dogr
Karne
Wynik
Lokomotiv Sofia
0
0
0
0
3
0
Śląsk Wrocław
0
0
0
0
4
0
Składy i szczegóły
Lokomotiv Sofia
Kartki: Atanasov, Varbanov, Lahchev - żółte
Skład: Galev - Varbanov, Dyakov (91 - Garov), Dobrev, Lahchev - Pisarov, Yanev (46 - Dafchev), Ivanov, Atanasov - Goranov, Mesić (75 - Preslav)
Śląsk Wrocław
Kartki: Elsner, Mila, Spahić - żółte
Skład: Kelemen - Celeban, Pietrasiak, Wasiluk, Spahić - Sobota (82 - Madej), Elsner, Dudek (117 - Sztylka), Cetnarski, Mila - Diaz (59 - Voskamp)
Śląsk Wrocław zremisował 0:0 z Lokomotiwem Sofia, ale lepiej wykonywał karne i awansował do IV rundy Ligi Europejskiej. Bohaterem drużyny został słowacki bramkarz Marian Kelemen, który obronił dwie jedenastki strzelane przez Bułgarów.
Śląsk spośród wszystkich polskich zespołów grających w tej fazie pucharów wylosował rywala najsłabszego, bo Lokomotiw jest znacznie gorszy od Liteksu Łowecz, z którym w eliminacjach Ligi Mistrzów mierzyła się Wisła Kraków, czy od tureckiego Gaziantepsporu, który przeszła Legia Warszawa w Lidze Europejskiej. Wrocławianie nie potrafili tego wykorzystać ani u siebie, gdzie dominowali, ale zremisowali tylko 0:0, ani wczoraj w Bułgarii.


Trener Orest Lenczyk przed meczem w Sofii obiecał, że jego drużyna rozpocznie ofensywnie i pod taką grę zestawił wyjściowy skład. Na boisku zabrakło skrzydłowego Piotra Ćwielonga, którego zastąpił bohater rewanżu z Dundee United Sebastian Dudek. Tym samym doświadczony szkoleniowiec wrocławian postawił na zagęszczenie środka boiska i wystawił najbardziej kreatywnych zawodników. Szkoleniowiec Śląska najpewniej przewidział więc, że w rewanżu w Bułgarii obraz gry podobny będzie do tego z pierwszego spotkania. W Sofii napór Śląska był słabszy, a przez całe spotkanie i dogrywkę wrocławianie swojej niemocy przełamać nie potrafili. Czasami sami strzelali niecelnie, a czasami, jak w przypadku uderzenia Mateusza Cetnarskiego, piłkę z bramki wybijali rywale. W karnych lepszy był Śląsk. Dwa razy strzały rywali obronił bowiem Kelemen.

Lokomotiw Sofia - Śląsk Wrocław 0:0. Pierwszy mecz: 0:0. Karne 3:4

Z kim o fazę grupową?

W piątek w Nyonie losowanie IV, decydującej rundy eliminacji (transmisja o 13.30 w Eurosporcie). Legia i Śląsk nie będą rozstawione i mogą trafić m.in. na Sevillę, Romę, Celtic, Besiktas i Birmingham. Mecze IV rundy 18 i 25 sierpnia.

Pornografia Legii Warszawa  ?