Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prasa brytyjska po finale LM. "Triumf kunsztu i wyobraźni"

Prasa brytyjska o dziwo nie gani Manchesteru United za przegraną w kiepskim stylu w finale Ligi Mistrzów z Barceloną. Dzienniki z Wysp rozpisują się o geniuszu, kunszcie i magii, których byli świadkami kibice na Wembley. "Messi i spółka zmiażdżyli marzenia Manchesteru" i "Fergie dostał lekcję od Barcelony" to tylko niektóre z tytułów świadczących o ogromnej różnicy klas, o której przeświadczone są media.
"Triumf kunsztu i wyobraźni" napisał o finale "The Guardian", rozpoczynając odę dla Barcelony w angielskich mediach.

"Barcelona włączyła styl, by wyeliminować Manchester" czytamy na łamach "The Telegraph". Redakcja tego dziennika Messiego nazywa "małym mistrzem", a grę jego zespołu w finale "piękną".

"Daily Mail" również nie szczędzi pochwał dla podopiecznych Pepa Guardioli. "Magik Messi" i "zdeklasowany Manchester" to tylko niektóre ze sformułowań, które można zobaczyć na stronie głównej internetowego wydania gazety.


"Zdeklasowani" to bodaj najczęstsze w Brytyjskiej prasie określenie poziomu jaki dzielił w finale obie ekipy, sformułowanie dotyczy naturalnie ich rodaków. Były selekcjoner reprezentacji Anglii Steve McClaren powiedział dla BBC, że Barcelona pokazała niesłychanie edukacyjny futbol. - To był przykład dla każdego piłkarza, dla każdego trenera, właśnie tak gra się w piłkę. Największym rozczarowaniem, było to, że Barcelona nie pozwoliła Manchesterowi nawiązać walki w końcówce.

"Fergie dostał lekcję od Barcelony" zgadza się z wnioskami McClarena "Mirrorfootball". Redakcja jednak nie gani angielskiego klubu - "To nie wstyd przegrać z najlepszą drużyną w historii" - czytamy dalej.

Leo Messi, który strzelił drugą bramkę dla "Katalończyków" jest w prasie najchętniej przywoływanym piłkarzem Barcy. "Magiczny Messi rzucił zaklęcie na Manchester" napisał "The Independent". "Mirror" określił Argentyńczyka jako "brutala", który przyczynił się do tak rozczarowującego zakończenia kariery przez bramkarza "Czerwonych diabłów" Edwina van der Sara. "Giggs bardziej anonimowy na boisku niż na okładkach tabloidów" określono grę Ryana Giggsa, który w ostatnim czasie jest bohaterem skandali na Wyspach.

"The Sun" w swoich wywodach nie przewyższa krytycyzmem innych brytyjskich tytułów. "Messi i spółka zmiażdżyli marzenia Manchesteru", "płynęli jak motyle i żądlili jak pszczoły" czytamy o tegorocznych zwycięzcach Ligi Mistrzów.

Piekny gest Carlesa Puyola ?